Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje umetna oploditev – bolniška

umetna oploditev – bolniška

Pozdravljene!

Zanima me, ali je katera zanosila umetno in ni bila ves čas nosečnosti doma. Jaz sem imela zunanje telesno oploditev in mi je ginekologinja rekla, da bom morala biti ves čas doma. Jaz se počutim odlično, nič mi ni, tudi dela nimam težkega (v pisarni) in bi veliko raje šla v službo, kot pa bila doma. Zato me zanima ali je katera bila nekaj časa v bolniški, pa je potem lahko šla delat ozr. ji ZZZS ni več odobril bolniške.

Hvala za odgovor.

Simona

miruj in uživaj doma!tudi jaz sem in sem naredila vse kar so mi rekli!!! pa saj ni hudo biti doma !!!! kaj če gre kaj narobe ???? kako boš potem reagirala

Jaz sem bila v 1. postopku najprej 5 dni doma, potem sem šla v službo za 3 dni in zopet domov, ker sem samo razmišljala – kaj pa če bo kaj narobe?
V 2. postopku pa sploh nisem koristila bolniške (razen na dan ET), drugače pa sem bila skoz v službi (pisarniška dela), sicer sem vse jemala na “izi” in rezultat: pozitiven CB!
Ni pravila, delaj po svojem občutku. Mogoče bi koristila samo par začetnih dni, potem pa na delo?

nova
Uredništvo priporoča

Ene so doma, druge ne…..ene ves čas, druge spet samo določen čas… načeloma ZZZS podaljšuje bolniško za mesec, dva , tri (več še nisem slišala). Jaz od ET doma in mi je prav fino (če odštejem vmesne slabosti – bek!….). Ne rečem, da službe kdaj ne pogrešam, da bi bilo malo več v denarnici, ampak se ne sekiram preveč – imam pač lepo mir in čas za druge stvari, ki jih sicer ne bi uspela narediti (tempo se malo zmanjša, ker ti telo pravi tako). Če ti je ponujena bolniška, bi jaz na tvojem mestu bila raje doma, pojdi v knižnico čitaj, glej kake filme… oz. kar ti ustreza. Če si že v tej fazi zanositve, jaz ne bi sploh razmišljala. Poznam primere, ki so zanosile normalno, in norele v službo… potem so pa 4 mes ležale v postelji. Jaz sem raje skoz bolj na easy….
A si že zanosila ali si še v postopku?
Vanja2, 22 5/7

Sama sem tretjič noseča po IVF ICSI in sem prvi dve nosečnosti delala do konca (počutje je bilo krasno), zdaj sem pa že od 20. tedna doma zaradi vmesnih komplikacij, počutim se pa tudi bolj zanič. Izgleda pa, da bom verjetno le prišla do konca. Še 6 tednov.

Pozdravljena Vanja.

Sem zanosila in sem v 8 tednu nosečnosti, ampak ker se odlično počutim sem razmišljala da bi šla v službo.
Bom videla, kaj mi bo komisija 21. odgovorila.

Lep pozdrav.

Simona

Pozdravljena,

mnenje moje ginekologinje je bilo, da nosečnost ni bolezensko stanje in sem delala nekje do 30. oziroma 31. tedna nosečnosti z dvojčki, spočetimi po metodi IVF-ICSI. Vmes sem bila malo besna, ker sem se bala za nosečnost, kljub temu, da nisem imela večjih težav. Ko pa res nisem več mogla delati sem ostala doma, vendar samo zadnje 3 tedne, tako, da moja bolniška ni šla na komisijo. Zdaj ko doma čakam na porod sem pravzaprav vesela, da sem praktično celo nosečnost bila v službi.

LP Marta (35 tednov, 6 dni)

Pozdrav
Menenpa zanima ce vam je uspela izventelesna oploditev ker imam podobni primer

Lp tamara

tema ima 13 let!

naj bo…sama sem bila na ivf maja 2003, rodila januarja 2004, delala do 37 tedna, rodila zdravega fanta. uspelo v 2 postopku. imela naknadno še 4 postopke neuspešno.

lp

New Report

Close