Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje a je jedla katera folacin

a je jedla katera folacin

živjo,

zanima me, a je kateri zdravnica predpisala pred zanositvijo in prve tri mesece nosečnosti folacin, ali pa ste si jemale tifol?
Namreč jaz bi rada v kratkem zanosila, pa sem dobila na recept folacin (ki so tudi za plačat), sodelavka pa jemlje tifol. In sva primerjali: folacin je 5 mg, jemati moraš četrt na dan, to je 1,25 mg. ena tabletka tifola pa ima 0,4 mg. Se pravi da z četrtinko folacina na dan poješ trikratno dozo, kot je priporočena.Skrbi me, ker mi je apotekarca, ko sem jo vprašala, kako je s tem rekla, da preveč folne kisline LAHKO škodi in da le redke jemljejo folacin.

Hvala

Jaz sem na začetku jemala tifol. kasneje v nosečnosti pa mi je ginekologinja predpisala folacin, ker sem imela slabo kri zaradi železa. Jem pa eno tabletko na dan-kar je celih 5mg. ampak meni je tako ginekologinja predpisala in sploh nisem razmišljala, da bi bilo kaj narobe. Jaz jem folacin že sedaj 3 mesece.
Je pa zanimivo, da ko sem jaz vprašala apotekarco je meni rekla,da boljš preveč kot premalo, da telo tako samo izloči kar je preveč.

Tudi jaz jemljem folacin že celo nosečnost-to je 8 mesecev, ker mi ga je predpisal G, ko pa se mi je v 5 mesecu poslabšala kri, ga jemljem v kombinaciji z hematopanom, ker se tako pravilno in bolje absorbira hematopan.
Folacin je menda po novih raziskavah veliko boljši (kot pravi moj G), tudi sama sem prvič jedla tifol (le prvih, vprašaj svojega G.-zato je tam in ti je dolžan pomagati in ti svetovati.
Vsaka nosečka je zase primer…

nova
Uredništvo priporoča

Tudi meni je G predpisal folacin. Jedla pa sem eno tabletko na dan.

Folacin jem odkar sem zvedela za nosečnost eno tabletko na dan, predpisal mi ga je moj G. Prej sem jemala Tifol (ker se dobi brez recepta).
Lep pozdrav, Polly 14t

Hoj
Tudi jaz jem folacin z Haematopanom od drugega meseca dalje, zaradi anemije.
L.P. Tina

Jem že drugič celo (še dober mesec do konca) nosečnost folacin, pa sem brez vseh težav. Tudi meni so rekli, da je najboljši. Kupujem ga vsake toliko na hrvaškem brez recepta, pa še ful poceni je.

Pozdravljene,

jaz jemljem Tifol (eno tabletko na dan). V lekarni sem vprasala, ce imajo se kaksne druge tabletke s folno kislino, pa so mi rekli, da imajo Tifol in se neke Folna kiselina, ki so po moje hrvaske.

Jaz se nisem noseca, cez kaksna dva meseca pa nacrtujem nosecnost. Mislite, da so Tifol v redu in da jemljem zadosten odmerek? Enkrat sem na forumu zasledila tudi Folic+, so te boljse?

Hvala za odgovore in lepo se imejte.

Deja

Tifol je čisto vredu. Folic+ pa drugače vsebuje še kalcij in vitamine.

Tudi meni je G predpisala folacin. Jedla sem po 1/4 tabletke že malo več kot 3 mesece pred zanositvijo, in nato še dokler nisem pojedla cele škatlice. Se pravi da do nekje 4,5 meseca nosečnosti. Zdaj ga ne jem več.

lp Lu
24t :>

Jaz jem (1 tabletko na dan) Folacin že 3 mesece,
predpisala mi ga je ginekologinja, ker
imam težave s ščitnico in je edina folna kislina
ki se ne tepe z Eutyroxom katerega jemljem
zaradi hipotiroze.
Še vedno pa čakava na 2 crtici 🙂
Vso srečo ostalim.

If the words you speak would appear on your skin, would you still be beautiful?

Pozdravljene!
Me zanima ali ste jemale tablete folacin 4 tedne pred nosečnostjo?
lep pozdrav.

New Report

Close