Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje kdaj so se vam pojavile strije?

kdaj so se vam pojavile strije?

Zivjo punce!
Imam kar nekaj vprasanj in bi bila zelo vesela za vase izkusnje in odgovore.Sem prvic noseca,v 28 tednu.Do sedaj nimam se niti ene strije,mazem se od samega zacetka z mandeljevim oljem.Ocitno zaenkrat kar deluje,vendar sem slisala, da strije nastanejo sele v zadnjem mesecu pa me zanima kaj menite ve in kaksne so vase izkusnje?Kdaj so se vam pojavile strije in ali ste se mazale da bi jih ublazile oz.preprecile?Zanima me tudi se nekaj,cez trebuh imam navpicno ravno crto, je rjave barve in za sedaj ni tako izrazita.Zanima me kaj je to,ali to po porodu popolnoma izgine ali ostane?A ima se katera podobno “crto”?Se zadne moje vprasanje pa je glede spanja na trebuhu,pred nosecnostjo nikoli nisem mogla zaspati preden se ne spravim v svoj polozaj-torej se vlezem na trebuh.Sedaj je to moj velik problem,saj trebuh mi tega ne dozvoli in tezko zaspim,vendar se pa vcasih zalotim da malo lezim na trebuhu.Ali je to nevarno za mojo pikico?Kaj ve mislite?UH, postavila sem ogromno vprasanj,upam da mi boste odgovorile in hvala za prijaznost vnaprej.
Lep dan vsem noseckam in tudi tistim, ki se se vedno trudijo-VELIKO USPEHA!!!!

Spanje na trebuhu odpade !!!!!
Temna črta je linea negra, mislim da se po njej vidi do kam se je že raztegnila maternica. Bolj je vidna pri temnopoltih ženskah. Jaz jo tudi imam.
Glede strij je pa tako, da mi je fiozioterapevtka v porodnišnici rekla, da je to odvisno kakšne gene imaš, da samo mazanje ne pomaga če si nagnjen k strijam in da koža popoka v globjih plasteh kot se vpije olje.
Kozmetičarka mi je pa svetovala da se vsak dan po tuširanju na mokro kožo namažem z navadnim mandljevim ali olivnim oljem in potem še zmasiram z grobo rokavico. Jaz to redno delam že 33 tednov in nimam niti ene črtice!
Trebuh imam pa gromozanski, ker imam dvojčke…..tako da ne se preveč sekirat in se pridno maži, boš vsaj imela zadoščenje da si naredila vse kar si lahko.

Pozdrav,
Mravljica

Jaz imam še 4 dni do roka in nimam nobene strije, ti se le pridno maži in se jim boš lahko popolnoma izognila, seveda pa tudi pazi da se ne zrediš prekomerno, zelo je odvisno od elastičnost tvoje kože.
Kar se tiče rjave črte, jo imam tudi jaz, vendar pravijo, da naj bi izginila v roku pol leta po porodu, kako pa bo bomo pa še videli.
Lepo nosečnost, pa ne se preveč sekirat zaradi strij, važno da se ti in tvoja pikica dobro počutita.

Anol

nova
Uredništvo priporoča

Meni so se strije na trebuhu pojavile v zadnjih 14 dneh nosečnosti, nekaj sem jih pa odkrila celo šele po porodu. Mazala sem se celo nosečnost, pa je bila tista kremca očitno bolj blažev žegen. 🙂
Vendar so za moje pojme bolj problematične strije po prsih. Jaz sem celo nosečnost lahko nosila “stare” modrčke, ker mi prsi niso nič zrasle. Nato pa po porodu, ko sem začela z dojenjem – bum! In imam vso kožo popokano. Pa sem se tudi po prsih mazala. :(( Po mojem je res precej odvisno od kože – če si nagnjen k strijam, ti nobena kremca ne bo pomagala.

Tista črta je “linea negra” in v parih mesecih po porodu izgine.

Spanje na trebuhu – če tvojemu otročku ne bi pasalo, da ležiš na trebuhu, bi ti že dal vedet, tako da mislim, da ni problem. Jaz sem tudi še do sredine nosečnosti spala na pol na trebuhu (sem imela bolj mehek jogi, tako da se mi je trebuh fajn “pogreznil” :)), pa je bilo vse v redu. Potem, ko je pa trebuh že res velik, pa tudi tebi ne bo več pasalo, boš videla.

Lepo in zdravo nosečnost ti želim!

Strije kljub visoki pridobljeni tezi nisem fasala nobene – po trebuhu, nogah, riti…

Sem jih pa dobila po porodu na prsih, ker so se enormno povecale v parih dneh…. In tuki se ne da nic naredit…

Linea negra je pri meni opazna sele od poroda dalje, ko je sla koza skupaj, ampak hitro bledi in je kmalu ne bo vec….

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Strije nastanejo ali pa tudi ne…ni vazno koliko krem das nase, ce si podvrzena jih bos dobila..tako da je navadno otrosko olje za njihovo blazitev cisto dovolj…poanta je v proznosti koze :))) Jaz nisem dobila niti ene strije…

Linea negra…jo ima vecina noseck..izgine pa nekaj mesecev po porodu, cisto odvisno od posameznice…meni je nekje dva meseca po porodu..

Nosecke ponoci v spanju spijo v polozaju, kateri jim nagonsko odgovarja….siliti se ne bi bilo pametno lezati na trebuhu…je pa fino,ce lahko vsaj spis..marsikatera tega ne more vec in bolj ko se bliza PDP cedalje tezje je..

papa, teja

jst sm v 25.tednu in nimam strij, nimam linea negra.mažem se že od samega začetka z Nivea z vitaminom E, kateri je najpomembnjejši za raztezanje kože.
lepo nosečnost ti želim!

Moja sestrična mi je rekla, da je celo nosečnost večino spala na trebuhu – ker ji je tako pasalo. Z malim je bilo vse ok, čeprav so ji vsi domači govorili, da ga bo zmučkala. “Mali” je sedaj star 14 let in mu nič ne manjka.

Jaz sem tudi navajena na spanje na trebuhu…. ampak pri meni je zadeva malo drugačna, saj imam doma Lectusovo vodno posteljo…. in se prilagodi telesu. Na dopustu sem ful trpela…. vse me je žulilo…. tudi deke in povštri niso pomagali. Vodna postelja mi je ena od boljših stvari v življenju, ki sem jih nabavila….

Torej, glede strij, jaz sem zadnji teden opustila mazanje in hop dobila strije na desni strani trebuha, prej pa nobene.

Ta črta je linea negra, zgine sigurno, meni je po okoli enem letu.

Ležati na trebuhu baje ni kriza, vendar jaz raje ne.

Lp, Srči

Uporabljala sem justovo sivkino kremo in isto eterično olje, kar v kombinaciji, ker naj bi bil po uporabi teh dveh artiklov v komabinaciji veliko lažji porod. Ne le to, da sem rodila hitro, z malo bolečin, tudi strij nimam po trebuhu in zadnji plati.

Za noge in prsi pa sem uporabljala olje za reaktiviranje kože od iste firme, vse se je izteklo OK.

lep pozdrav in čimmanj strij.

Mene pa zanima kje vse se mažete? A sam po prsih, trebuhu, ritki?
Jaz jih imam kar nekaj že od prej, ker imam očitno zelo neelastično kožo, pa se mi pri vsaki pridobljeni (ali izgubljeni) kg naredijo. Predvsem jih imam po notranji strani stegen in bokih.

Na žalost predvidevam, da mi tudi nosečnost ne bo prizanašala s strijami, zato hočem že takoj na začetku v akcijo.

@-->-- @-->-- @-->-- @-->-- @-->-- <http://pomarancka.moj-album.com>

Jaz se mažem po celem telesu. Le da po prsih,trebuhu, od trebuha proti led.delu, tazadnji, stegnih-se najprej namažem z kako specialno kremo, ostale “površine”pa potem masiram z oljem. Med tem se tisti deli (trebuh, prsi…)že čist vpijejo in še tam izdatno vmasiram olje. Masiram pa čim dlje-kakor se mi kdaj ljubi, ampak je fino, da si res vzameš veliko časa za masažo-ne, da sam namažeš. To zganjam zvečer, zjutraj pa se namažem sam s spec.kremo, ker vsa mastna na morem na del. mesto :-). Sedaj na koncu nosečnosti si včasih trebuh in prsi s kremo namažem še čez dan, ker imam občutek, da mi sedaj trebuh intenzivno raste in rabi vso pomoč. Ko se namažem, me neha srbeti, tako da sklepam, da nekaj je na tem. Me pa zanima, če katera ve, s čim se lahko mažemo po prsih takoj po porodu, ko bi se naj prsi v dnevu , dveh enormno povečale? Takrat obstaja največja nevarnost, da koža popoka, ampak zaradi dojenja pa tudi verejetno ne gre kar mazat ? kako je s tem?

Nikoli!

Jaz sem v 25. tednu in se mažem z navadnim olivnim oljem 2x na dan. Nimam še nobene strije, nič me ne srbi, nič ne poka in koža je postala kot dojenčkova ritka (imam pa po naravi zelo suho kožo). Se pa mažem tako, da se v bistvu tudi dobro zmasiram – mažem dokler se olje povsem ne vpije v kožo. mažem se pa po trebuhu in 1x na dan še po prsih, drugje pa ne, ker se za zdaj še nikamor drugam ne redim.
Tista temna črta se je pa tudi meni naredila, je značilna za nosečnice in po porodu počasi izgine.
teja

Živjo!

Tudi jaz sem se pridno mazala celo nosečnost, pa sem nekaj dni nazaj opazila majhne črtice po spodnjem delu trebuha. Še vedno se mažem, ker sedaj trebuh intenzivno raste. Sem bila pa kar malo šokirara, ko sem jih zagledala. Pa te potem bitjece lepo nežno pobrca in pozabiš na tiste grde črtice! Sem pa v 33 tednu.

Lp,
Nenka

Tudi jaz upam, da jih ne bo. Sem v 32 t, pridno se mažem in do zdaj jih še ni videti-thanx God(-:

New Report

Close