Najdi forum

Reaktiven CTG

Drage sotrpinke prosim za nasvet, meni se od skrbi meša!

Noseča sem natančno 39 tednov in danes sem bila pri svojem ginekologu na CTG. Rekel mi je, da je le-ta malo reaktiven (upam, da sem si prav zapomnila) in da naj takoj ko čutim manj kot 10 gibov na dan grem kar v porodnišnico. Frekvenca bitja srca pa je bila OK.Prejšnji teden je bil CTG še vredu. Sicer se počutim dobro, malo mi zatekajo noge, kako je s krvnim pritiskom pa ne vem, saj mi ga na zadnjih dveh pregledih niso več merili, pa tudi teže ne. Zadnji UZ sem imela v 37. tednu, kjer je ginekolog ugotovil, da deklica tehta 3 kg, da je že zelo nizko, da imam veliko izcedka in se minimalno odpiram.

Ve katera kaj naj to pomeni? Kaj sploh pomeni “malo reaktiven CTG”. Zajela me je panika glede čutenja gibov, saj je moja deklica že skozi bolj mirna in skozi bolj malo brca. No pa saj tišči svojo ritko sem in tja. Se to sploh šteje kot gib? Kaj to pomeni glede na to, da pravijo, da naj bi se otrok na koncu umiril? Zelo me skrbi, saj se zelo bojim, da bi bilo kaj narobe, da mi bo umrla,… Joj, res sem zatežila.

Hvala vsem.

Lana

a mogoče misliš da je premalo aktiven ne reaktiven? ne vem??!!

lp, lara 35t 3/7

Mislim, da res premalo aktiven. Skratka tista frekvenca, ki bi morala “skakati gor in dol” je bila precej časa ravna.
Hvala. Lana

Mogoče bi jaz na tvojem mestu kar malo zablefirala in šla v porodnišnico (tudi, če bi bilo tistih gibov glih za ene deset)… Ker pol bistveno bolj pazijo nate…. Pa čeprav drugače mislijo, da smo tečke…

Gre za tvoje dete…. Jaz pa sem sicer mnenja, da bo verjetno vse lepo ok do konca… Tudi moje dete je bilo svoje čase bolj korajžno, sedaj pa samo počiva in se navdušeno premika samo pred spanjem in kadar grem jest…

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

ej punce a ste poskusle s počepi??? vem da je to precej težavna aktivnost s trebuhi, ampak pri meni deluje – se vedno zbudi in začne brcat… dobila sem pa ta nasvet od ene babice.. poskusite!
lp

Če DOBRO ne čutiš vsaj 10 PRAVIH gibov na dan, se ne hecat in kar v porodnišnico, da te bodo imeli budno na očeh. Ni za tvegati, ker gre za življenje tvojega otroka!

LanaL,

Oh kako dobro te razumem. Tudi sama sem bila v podobni situaciji kot ti pred dobrimi osmimi meseci. Ampak mene je G poslala v PDC v lj.porodnišnico in potem sem tam tudi ostala, ker so ugotovili EH gestozo.Meni se je tudi zdela moja pikica mirna, vendar na trenutke zelo živahna in nemirna, ker se ji je slabo godilo, kot se je kasneje izkazalo. CTG so mi delali na vsako uro ali dve (skoraj sem bila non-stop priklopljena tudi ponoči), ampak niso me opozorili, da bi lahko bilo kaj narobe..čeprav mi je sestra parkrat orng tresla trebuh in panično vpila naj se otroček zbudi…Porod so mi umetno sprožili v 39.tednu (stalno sem bila priklopljena na CTG in tudi pikica z elektrodo na glavici) in na srečo se je vse srečno končalo.

Zato ti svetujem, da kar greš v porodnišnico, poveš za svoje težave in zagotovo te bodo bolj pozorno spremljali. Gre za tvoje dete in ni pomembno, ali te imajo za panično ali tečno, saj svojemu otročku želiš vse najboljše.

Razumem tvoje skrbi in strah in sočustvujem s tabo. Želim ti vso srečo in držim pesti, da se bo vse srečno izteklo zate in za tvojo zlato pikico.

Lp,
Natilana

Drage moje, najlepša hvala. Sploh ne vem, kaj naj naredim.

Včeraj in danes sem si štela gibe in ugotovila, da se moj otrok premakne vsaj vsako uro 2x, resda to niso neke brce (verjetno ni prostora), zdaj potisne ritko v eno smer, zdaj v drugo, pa izboči noge,…

Mi priporočate naj grem v porodnišnico ali imam ob takem premikanju ploda čas počakati do srede, ko imam PT (če se prej ne bo kaj zgodilo).

Hvala in lep pozdrav.
Lana

si samska

New Report

Close