Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Boleče in zatekle noge

Boleče in zatekle noge

Spet nekaj na to temo….
Kako preprečujete zatekanje nog? Sem v 22 tednu in se mi zdi za to malo zgodaj. Desna bolj kot leva in še boli, boli….Sem si včeraj kupila kremo od Aventa in bom videla kakšni bodo rezultati….

ja jaz imam tudi podobne probleme, sem pa v 24.tednu, meni niti ne zatekajo , bolijo
pa predvsem podplati, pa res nosim tako udobno obutev samo tole osem urno sedenje in skakanje v sluzbi je ze prevec za moje noge…
meni edino pomaga počitek, pa da noge držim malo višje, pa kakšna fajn kopel
za noge.

Enako. Sem zaključila 23 t in mi zateka desna noga malo bolj, kot je to normalno. Res prezgodaj. Prejšnji teden en dan celo zelo hudo.

Po nasvetu ene tukajšnjih forumovk sem kupila Venitan gel. Pomaga definitivno. Sedaj sem na normali. Sicer pa že od prvega meseca dalje vsako popoldne (v službi se ne da) dvignem noge, ko grem počivat. Pa zvečer pred spanjem. In je tudi bolje.

nova
Uredništvo priporoča

Tuširaj si jih z mrzlo vodo in jih imej čimveč dvignjene ! Meni je to pomagalo!
Predvsem pa pazi, da uživaš čimmanj slano hrano!

Hvala enako. Sem v 25.tednu in ta teden je obupno. Noge me bolijo, da je joj. Kupila sem si Aventov gel za utrujene noge in bomo videli, če bo kaj pomagalo. Je pa res noro, no. Če ima katera še kakšen nasvet, kaj storiti, kar na plano z njim. Jaz tudi dajem noge v zrak, ko pridem domov iz službe, pa ne vem, mičkeno mogoče res pomaga.
Lepo se imejte pa čim manj težav vam želim,
“sotrpinka” Iza

Jaz sem v 20T pa sem tudi opazila, da mi esna noga že zateka in sem ravno včeraj spraševala zdravnico na to tem-njeni nasveti:
1. ne sedet s prekrižanimi nogami
2. izmenično vroče-mrzel tuš, nujno končati z mrzlim (pomaga)
3. neslana in nemastna hrana
Tudi jaz sem včeraj skombinirala kopel in aventovo kremo in pomaga,
lpL

v 30 ml olja dodaj 15 kapljic geranium olja in 5 ciprese in se masiraj po nogah – zacni z levo od spodaj.. meni dobro dene aromaterapija in se vedno zdravim z olnimi mesanicami

Eden izmed cenovno dostopnih vsakodnevnih opravil je lahko tudi priprava kopeli za utrujene noge iz VRBOVEGA LUBJA (vsaj 20 minut) ter kasnejša “obdelava” z zeliščno kremo z Rožmarinom (poprovo meto in alojo), ki blagodejno vpliva na kožo na stopalih, jo hladi in osveži ter zavira rast mikrobov, ki povzročajo neprijeten vonj.

Vaš link
Izkoristite tudi občasne popuste in ugodnosti VIP kluba

Pozdravljena!

Prejela ste že kar nekaj odličnih nasvetov.

Torej strinjam se s tem, da čimveč počivate, če se le da tako, da so noge dvignjene. Prav tako je izredno pomembno, da je vaše telo v ravnovesju ter v pravilnem položaju – prekrižane noge, nepravilna drža, pretirano sedenje ipd. lahko vpliva na pojav oteklin. Izogibajte pa se slanim jedem. Dobra je tudi masaža stopal (ne točkovna ampak sprostitvena), ter to kar so tudi že zapisale zgoraj, da se noge poliva izmenično s hladno in toplo vodo. Poleg tega bi dodala še to, da je pomembno, da popijete veliko vode ter da ste pozorna, če otekline ne bi izginile, če bi postale jamičaste (take da se vdre oteklina pod pritiskom prsta in nekaj časa ostane jamica na predelu pritiska) ali pa če bi imela kakšnega od naslednjih znakov: bliskanje, meglenje pred očmi, glavobol, povišan krvni pritisk…

Vse dobro vam želim,

Klavdija Slapar, diplomirana babica ter štud. zakonske in družinske terapije Inštitut Ataleya, zavod za izobraževanje in svetovanje www.ataleya-svetovanje.com GSM: 041-429-425

New Report

Close