Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje KRVAVITEV PO SPLAVU

KRVAVITEV PO SPLAVU

Še pred tednom dni naj bi bila avgustovka. Na veliko žalost nisem več. Bila sem v 10. t. Kar naenkrat sem začela zelo obilno krvavet, Takoj so me sprejeli v bolnišnico. Prvi dan je bilo še vse vredu, srček je pridno bil in posteljica je bila še pritrjena. Naslednji dan so na UZ ugotovili, da je šlo po slabem in potem me do konca sčistili. Zanima me koliko časa ste še krvavele po spontanem splavu. Ali ste tudi vi imele po enem tednu še vedno trebušček in občutljive prsi? Se oproščam, če sem vznemirila kakšno bodočo mamico ampak to res ni moj namen. Vsem želim, da bi srečno do konca pripeljale svojo nosečnost. Lep pozdrav vsem

Krvavela sem sam nekaj dni-kot bi imela menstruacijo. od takrat naprej so bile žal moje menstruacije zelo zelo boleče. To je blo pred skoraj tremi leti. Potrebovala sem kar nekaj časa, da sem prišla k sebi. Predvsem misli pozitivno in si dopovej, da se vsaka stvar zgodi z razlogom. Tudi takšna-žal.

Najprej iskreno sožalje!

Krvavitev lahko traja nekaj dni. Se pa spomnim, da me je 3,4 dan hudo, hudo bolel trebuh, ker se mi je maternica krčila (missed ab. 8 teden). Še tako močna z dravila niso kaj komagala. Ampak tudi to je minilo, M je nastopila po 4-5 tednih.

Sem pa točno po 11 mesecih rodila prekrasno deklico! Tudi tebi želim uspešno nosečnost!

Lp, Tea

nova
Uredništvo priporoča

Krvavitve so tudi po splavu,seveda so tudi po splavu še znaki nosečnosti,ker so še vedno prisotni nosečniški hormoni…

Jaz sem splavila že v sedmem tednu, krvavitev je po parih dneh prešla na kapljice. Trebuh me je kar nekaj časa bolel kot pri menstruaciji ali malo bolj. Zelo mi je pasalo ležanje. Nosečniški znaki pa so hitro izginili oz. sem imela že malo pred splavom občutek, da nisem več noseča…
Žal si padla v tiste sicer kar pogoste procente. Ampak najkasneje čez tri cikluse lahko začneta znova.

A.

Jaz bi pa vprašala, kaj delate (pa ne me napak razumet), da začnete krvavet. Ali kaj težkega dvigujete, kaj takšnega zaužijete, ali kaj? Napor v službi ali kaj podobnega? Res me zanima, ker je tudi mene strah, da ne bi kje splavila, sem pa v 10.tednu.

Saška,

če verjameš ali ne nisem delala prav ničesar. Delam v pisarni kjer več ali manj sedim 8 ur. Potem sem šla domov kjer sem cel popoldan ležala, saj sem se počutila zelo utrujeno. Vsake toliko sem šla na kakšen sprehod.
Sicer malo sem se potolažila in si rečem se je zgodilo, ker se je moglo zgodit. Zakaj pa nekdo začne krvavet je 1000 in 1 vzrok po katerih nima smisla se spraševat……

Ti se ne obremenjuj in ti želim, da bi srečno speljala tvojo nosečnost do konca.

Jaz pravtako sedim po 8 ur za računalnikom, v zakajenem prostoru, že to me skrbi.
Me pa zanima, če ti je ginekolog dal kakšno diagnozo, zakaj je prišlo do tega,ali imaš kakšno pregrado maternice ali placiento previo, ali kaj podobnega?

Nimam nobene pregrade. Imam pa srčasto maternico. Ampak ne vedo zakaj je prišlo do tega. Pravijo, da je lahko veliko vzrokov. Lahko so bile nepravilnosti na plodu (čeprav je na UZ kazalo vse ok), lahko so genetske motnje, lahko je srčasta maternica, lahko sem prebolela virozo,…. En kup razlogov je… Sicer so zasledili tudi hematom,… Zgleda da se je vse skupaj kuhalo že kak teden. Iskala sem odgovore na zakaj, ampak jih preprosto ni. Mogoče je moglo bit tako. Ni mi pa lahko.. in psihično je zelo težko… ampak upam in si želim, da bo naslednjič vse ok… pa tebi tudi

lp

Hvala za pojasnila. Želim ti čimprejšnjo vrnitev na forum.

Pozdravljeni,

v sredo sem imela umetno prekinitev nosečnosti (6.teden). Imam 4.mesečno punčko in zaradi tega sem se odločila za splav. Prve tri dni po abortosu sem imela rjav, malo rdeč izcedek, zelo minimalni, vbistvu se sploh nisem počutila tako, da bi imela poseg. Včeraj zvečer-4.dan in danes zjutraj 5.dan, pa je krvavitev zelo močna, prisotni so tudi drobci tkiva- zgleda tako kot jetrca :). Bolečin ni, vročine tudi ne, počutim se ok. Prosim za nasvet, ali moram takoj obiskati ginekologa oz.iti v bolnišnico, ali lahko počakam do srede, ker so sedaj prazniki? Punčko namreč dojim in si nočem po nepotrebnem delati potov? Bolečin, kot pravim ni nikakršnih. Je možno, da se še čistim? V sredo pa bi tako šla do ginekologinje, če se zadeva ne bi stabilizirala….oz.ali je takšna krvavitev normalna? Prosim za odgovor in hvala lepa že v naprej.

Oj, Miss D!

tudi jaz sem imela take koščke noter, najprej še isti dan in potem še 2 dni nazaj (jutri bo 1 teden od posega). verjetno ni to nič takega, meni je zdravnik rekel, če bi bila vročina nad 38,5 in huda krvavitev z bolečinami, to bi bil alarm.
sicer pa krvavim, pa kakšen dan spet ne in mislim, da je že konec, pa spet ful…pojma nimam, koliko časa naj bi še trajalo.

kaj ti je na pregledu rekla ginekologijna?

LP

če krvavitev slabi se najbrž čistiš, če se pojavi znova močnejša krvavitev, pojdi nazaj. mene so sprejeli nazaj v intenzivno, po enem tednu, bil je sicer sum za ekstrauterino, zaradi histologije in krvavitve …. izkazalo se je da ni, sem pa dobila v bolnici najprej estradiol injekcije, pol pa sem morala jest stediril 14 dni 2 tabl., da se je uravnalo. sem pa zaradi tega bruhala ko vidra.

Jaz sem imela sponatni splav v 10. tednu, potem so me še isti dan do konca sčistili. Da mi je krvavitev popolnoma nehala, je minilo skoraj 10 dni, in tako kot pravi Uranka – kakšen dan čisto neha pa se spet usuje, potem pa se enkrat popolnoma umiri, kot da odrežeš.

Pozdravljene…
Sama sem namrec mela v 7 tednu spontani splav…cisto malo sem krvavela nato se je samo ulilo za 10 min in takoj sem zacutila da nisem vec noseca…naslednji dan me niso vec bolela prsa…picutis se cisto prazno…
Ginekologinja mi je rekla, da takoj pi krvavitvi si ze ploden…ali sem to prav razumela…srecno vsem in lp

New Report

Close