Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje nuhalna svetlina_mb

nuhalna svetlina_mb

Pozdravljene!

Kaj mi lahko katera svetuje kam v Mariboru je najbolje iti na pregled nuhalne svetline (NS). Moja ginekologinja nima licence, pa še te navade nima, da bi na pregled pošiljala nosečnice mlajše od 35 let. Zaradi tega bom tudi težko dobila napotnico za NS. Zato me zanima če katera ve kdo v MB opravlja NS brez napotnice (samoplačniško). Lep pozdravček vsem nosečkam

Za nuhalno ne rabiš napotnice, če si mlajša od 35. Pregled je samoplačniški (od 10500 do 12000 odvisno od ambulante) in se zanj lahko odločis ali pa ne. Ginekologinja ponavadi samo malo predstavi pregled, da se potem lažje odločis.
Drugače pa nisem iz MB in zato nimam pojma, kje ta pregled pri vas delajo.

Mislim, da ima v mb edina licenco za opravljanje nuhalne z izračunom tveganja dr. Ksenija Ogrizek Pelkič, v mb porodnišnici. Cena pa mislim da je okoli 20 000(nisem prepričana). Pokliči v porodnišnico in se potzanimaj. Tudi dr, Japelj (na Fontani) opravlja to meritev, nima sicer licence ampak je zelo dober diagnostik. Tam je cena okrog 7000 sit. Glede cen nisem prepričana, ostalo pa kar drži, saj sem bila sama pred kratkim na tem pregledu.
Jaz sem bila le pri dr. Japlu, kjer sicer nisem dobila izračuna a mu zelo zaupam
Vso srečo

nova
Uredništvo priporoča

Obema hvala lepa za odgovor. Taja hvala za informacije o tem kdo opravlja NS v Mariboru. Za NS sicer imam še malo časa, sem namreč v 6. tednu nosečnosti. Do 10. tedna pa se bom že morala odločiti, da se bom še pravočasno naročila. Lepe pozdravčke

No ja..jaz grem na NS avtomatsko vsakokrat in sicer v 12.-13. tednu v novo porodnišnico na 3D UZ. Brez vsakega plačila…to te avtomatsko dajo. Vanja, nekaj ti toplo priporočam. Menjaj G. Pojdi npr. Dr. Luciji Kuder v novi porodnišnici dela. Še zmeraj sprejema nove pacientke in ne sprašujejo zakaj hočeš k njim itd. In tam oš imela vse preglede in UZ zastonj. Lahko izbereš tam še koga drugega, pa problemov ne bo več. Uz je pa v isti stavbi, tako da se sam mal sprehodiš v prvo nadstropje. Pa še prijazni so.
Kličeš lahko vsak dan med 12.-in 13. uro ter se naročiš…3212-459.

Uhh..kakšno reklamo sem naredila…

Aleska, a mogoče veš, kako pogosto dela Kudrova UZ? Ful hvala za odgovor

Aleška hvala za nasvet. Sem že zamenjala ginekologa in zdaj bom hodila k dr. Kopše Berčič v bolnico. Sem imela v mislih tudi Kudrovo, a je rekla sestra da je do 6. januarja ni. Jaz sem pa v 7. tednu in bi morala imeti pregled pred januarjem. Zato se zanjo nisem odločila. Hvala ti vseeno za informacije.
Lep pozdrav!

Pozdravljeni.

Naju s punco caka NS. Ker nisem nikjer zasledil novejsih priporocil, vsa so izpred par let, bi prosil, ce nama lahko priporocite kam se naj odpraviva v MB na NS. Da dosti povedo in da naredijo statistični izračun tveganja.

Hvala.

New Report

Close