Najdi forum

vroča kopel

Pozdravljeni!

Noseča sem 9 tednov (stara pa 32 let). Mislim, da sem danes naredila veliko neumnost: v toplicah sem šla v vročo kopel (Apolonova kopel v zdravilišču Laško). Ne vem natančno koliko stopinj je imela, je pa bila precej topla (mož pravi, da verjetno precej preko 40 stopinj). V vodi sem bila okoli 45 minut. Sedaj me skrbi, da sem resno škodila otroku. Zanima me, če ima kdo podobno izkušnjo oz. če obstaja kakšen test s katerim bi se dalo oceniti povzročeno škodo. Čez dva tedna sem sicer naročena za merjenje nuhalne svetline, vendar mislim, da se s tem pregledom ugotavjajo samo kromosomske nepravilnosti otroka.

Ob vseh omejitvah, ki se jih držim, žal nisem pomislila na slabosti pregrevanja telesa. Res ne vem kaj naj naredim. Prosim za kakršenkoli nasvet.

Lep pozdrav!

Jaz sem bila zadnjič tudi na Apolonovi kopeli. Sicer nisem noseča, ker pa načrtujem nosečnost in ker sem mislila da sem že mogoče (pa ni držalo) sem se malo pozanimala in v Laškem vprašala, če je to škodljiva kopel pri nosečnosti.
Rekli so mi, da mogoče bi lahko škodilo, da pa ni zelo vroča voda in da jo lahko pripravijo celo malo hladneje, če želim.
Ker sem vmes že dobila menstruacijo, tega nisem zahtevala, torej je bila voda takšna, kakršno pripravijo ponavadi.
Vendar jaz nisem imela občutka, da bi bila tako vroča. Mislim, da samo kakih 33 stopinj. Ne vem pa, če vedno pripravijo isto toploto.
Ali si imela občutek, da si se ful pregrela? Jaz ga nisem imela.

Vem, da ti nisem kaj dosti pomagala, pa vendar ti želim, da ne bo nič narobe, želim ti veliko sreče…

Pika

Lepo se ti zahvaljujem za tvoje tolažilne besede, ampak jaz sem popolnoma obupana. Voda se mi je res zdela precej vroča. Delavka, ki jo pripravlja, pa je rekla, da nikoli ne merijo temperature, zato se mi zdi verjetno, da voda nima vedno iste temperature. In včeraj sva še z možem malo pobrskala po internetu na to temo. In piše, da je zgornja meja varnosti 26 stopinj. Pri višjih temperaturah (sploh pri izpostavljenosti daljši od 10-15 minut) pa pride do prevelikega pregrevanja materinega telesa, kar lahko povzroči resne razvojne okvare pri otroku. Spoh v zgodnjih mesecih nosečnosti, ko se razvijajo vitalni organi. Kaj bi dala, da bi zavrtela čas nazaj. Res ne vem kaj naj naredim.

nova
Uredništvo priporoča

Piši dr.pušenjaku na forumu ginekologija in ga vprašaj sigurno ti bo znal odgovorit.abrez panike,po moje če bi bilo kaj narobe bi že čutila.

Hvala Mateja.

Mislim, da so v vseh bazenih temperature vode pod telesno temperaturo, torej do pregrevanja ne more priti. Pa tudi za moške bi bile previsoke temperature škodljive! Meni se zdijo za nosečnice veliko hujše poletne temperature, ki so blizu 40 stopinj, pa vožnje v pregretih avtomobilih.

Otroku seveda škodi povišana telesna temperatura, zato pri virozah pri 39 stopinjah priporočajo, da se vzame sredstva za zniževanje telesne temperature.

Žal v tem primeru ne gre za običajen bazen, ampak je to v bistvu masažna kad za dva. V zdravilišču so mi danes povedali je navadno temperatura vode v tej kopeli okoli 32 stopinj. Z možem sva danes po občutku poskušala vzpostaviti podobno stanje kot je bilo tam in sva namerila okoli 40 stopinj. Upam, da naju občutek vara. Dr. Pušenjak mi je na forumu Ginekologija in porodništvo sicer rekel, da se nimam česa bati, malo me pa vseeno begajo opozorila na tujih forumih pred uporabo vročih kopelih (menda ni varno biti v vodi pri 39 st. več kot 15 minut).

Vsekakor sem se nekoliko pomirila, čeprav skrb še vedno ostane, saj gre za malo kepico, ki je v najbolj občutjivem obdobju razvoja. In hvala za vzpodbudne besede.

Da te še nekoliko pomirim, naj povem, da sem jaz imela na začetku 2. nosečnosti virozo z 39 stopinj vročine. Ker nisem vedela, da je manj škodljivo vzeti Lekadol, kot imeti tako vročino, nisem vzela nič. In rodila sem čisto zdravega otroka.

Ne skrbi dr,Pušenjak je strokovnjak mislim da se nimaš česa bati.Lepo uživaj v nosečnosti in se ne obremenjuj s tem.Lepo nosečnost ti želim-boš videla da bo vse uredu.Lp

Uf, kako vaše besede dobro denejo! Najlepša hvala!

New Report

Close