Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Problem, ki mi dela skrbi

Problem, ki mi dela skrbi

Lep pozdrav vsem na forumu!

V ponedeljek sem bila pri ginekologinji, ker mi menstruacija zamuja že dva meseca. To se mi je zgodilo ze triktar v življenju, drugače pa nisem nikoli imela redne M. Zopet sem dobila tablete, da bi mi naravnale to stvar. Povedala mi je, da imam probleme s hormoni in da bom najbrž malo težje zanosila (če sploh imam ovulacijo pa bi pokazale preiskave). Zdaj pa me zelo skrbi, da bom imela resne težave pri zanositvi. Zanima me, če je katera od vas tudi imela probleme z zamujanjem M in kako je bilo pri zanositvi (če ste že zanosile)?

Ojla!
Tudi jaz sem bila pred kratkim pri ginekologu in mi je povedal enako. Nikoli nisem imela redne ali mije zamujala ali pa je ni bilo. Tudi zaradi ovulacije mi je povedal enako. Sedaj sem dobila tablete Dabroston in prvi mesec ni bilo nič. Upam, da bo naslednji kaj boljši.

Bodi samo dovolj pogumna in ne smeš se psihično obremenjevat. Lahko bo ratalo prvikrat.

Tudi meni hormoni nagajajo. Menstruacije nikoli nisem imela redne, razen, ko sem uporabljala kontracepcijske tabletke.
Jaz sem tabletke za urejanje ciklusa nazadnje jemala letos junija. Trenutno pa sem noseča. Ni panike. Samo malo je treba potrpeti.

LP

Oj!
Tudi jaz sem imela redno menstruacijo samo takrat ko sem jemala kontracepcijske tabletke. Sedaj pa jih tudi od decembra 2002 ne jem več. Bomo videli kako bo!

Lp

Te skrbi so mi zelo znane. Jaz sem imela menstruacijo vedno na 40-45 dni, uravnalo se mi je s tabletkami, ampak ko sem jih nehala jemat, menstruacij ni bilo več niti na 45 dni, zato sem jemala dostikrat Primolut-Nor, da sem si sprožila krvavitve (samo krvavitve, ovulacij v tem primeru ni). Zdravnica je rekla, da moraš imeti najmanj 6 menstruacij na leto, da lahko zanosiš, mene pa je že spraševala, če želim na injekcije ipd. Pa sem rekla, da ne. S fantom sva potem poslušala drug nasvet: opustiti vso zaščito, pozabiti na vse in naj se zgodi, kar se zgodi. Pa ni bilo dolgo časa nič. Vmes sem zaradi glavobolov in težav s hrbtenico začela hoditi na terapije in akupnukturo k nevrologu dr. Krilovu, kjer sem povedala, da imam težave tudi s prepočasnimi jajčniki. Njegova sodelavka se je lotila dela in me 14 dni špikala na mestih, ki vplivajo na jajčnike, doktor pa mi je razložil, da blokirana hrbtenica vpliva tudi na delovanje notranjih organov. Logično, saj je tam vse živčevje ipd. Ko sem s terapijo zaključila, sem v roku treh tednov zanosila!!! So mi povedali, da nisem edina in da je bilo že veliko žensk pri njih, ki so jih ginekologi že kar odpisali, pa je še vsaka zanosila brez težav.
Skratka, noseča sem 26 tednov, pričakujem očitno zelo živahnega fantka in komaj že čakam. Ne vem, koliko je res vplivala na to terapija in koliko sva s fantom ujela pravi trenutek: vem samo, da bi zdaj hodila že na neke umetne oploditve in bi bila vsa nervozna, ko mi ne bi uspevalo. Poznam tudi takšne ženske, ki so se mučile in mučile več let, na koncu pa ali posvojile ali izčrpane popolnoma obupale.

Poiščite svojo pravo pot, vsekakor pa brez stresa in strahu. Vso srečo vsem.

Ojla!

Ali te lahko vprašam, kam si to hodila! Me močno zanima. Hvala lepa

Jaz imam iste tablete!!

POzdravljena. Meni je menstruacija zamujala vsako poletje. Od kasne pomladi pa do circa oktobra meseca menstruacije sploh ni bilo in sem večkrat šla po tablete . Pozimi pa problema ni bilo. KO sva sva se s partnerjem odločila, da bi imela otroke sem opazila, da ne morem zanosit.
G mi je že 2X predpisal tablete Klomifen ampak ni delovalo, ker jajčniki sedaj delujejo normalno. Se je pa ciklus še pred jemanjem tablet zelo spremenil. Sedaj imam M vsakih 23 dni in to zelo močno, zanosit pa še vedno ne morem. Kdo ve mogoče so hormoni? Do sedaj nisem naredila še nobenega hormonskega testa. LP

No tud jaz imam neredno menstruacijo no sploh ne vem na kolk dni jo imam ko je to tako razlicno. Dvakrat vem da je ni bilo celo tri mesece in to preden sem sploh začela s spolnim življenjem, potem pa lansko leto tudi. Sem bila ravno pri ginekologinji ji omenila problem in je rekla, da kako dolgo ze nimam menstruacije sem rekla tri mesece, pa me ful debel pogleda, pa vprasa ce sem kak test naredila sem rekla da stiri, pa da ni nic pokazal, potem pa mi je s tezavo tablete dabroston predpisala, jemala sem jih pol leta, potem pa nehala, je rekla da lahko neham in od takrat imam menstruacijo en mal bolj redno, no vsaj vsak mesec, ceprav razmiki so res veliki.

Tud mene je skrbelo, da ne bom mogla zanosit in da sem cudna pa ne vem kaj se vse, poskusala sva s fantom 4 mesece pa nic, vmes sva se pripravljala na poroko, potem pa zadnji mesec, je stekla poroka, sva rekla da bova mal pozabla na to in eto ratalo je zdaj sem mislim da v 8+4 in hvala bogu za zdaj tezav nimam.

Tako da ne obupat in pozabi na to, ni nujno da ce imas neredne menstruacije pa ne bi mogla zanosti, misli pozitivno. Jaz in ostale pa drzimo pesti zate, da bo tudi tebi uspelo.

To je ordinacija MaxMedico, na Kersnikovi 5 v Ljubljani (nasproti K4). NJihov telefon je 01/231 60 86; pa tudi nekaj informacij na internetu imajo: http://www.maxmedico.si. Doktor je Maksim Krilov, nevrolog iz Rusije, ki se ukvarja z boleznimi hrbtenice (za vse ima ustrezne diplome, tako da vsako morebitno šušmarstvo odpade – pa tudi veliko ljudi hodi k njemu). Najbolj všeč mi je bilo to, da je ljudem povedal, če jim ni mogel pomagati. Veliko teh “alternativcev” tega sploh ne reče, potem pa hodiš in hodiš v nedogled in odmetavaš denar.

Hvala vsem za vspodbudne besede.

New Report

Close