Najdi forum

nizka posteljica

Zdravnica v porodnišnici (ki sicer ni moja redna zdravnica) me je pregledala na UZ in ugotovila, da posteljica sega navzdol do materničnega ustja. To naj bi bilo treba od zdaj naprej kontrolirati, sicer pa da se ne smem naprezati in preveč skakat naokrog. Omenila je še krvavitve in razpok vode, ampak da ne rabim skrbeti. Ker še čakam na pregled pri svoji zdravnici, sem šla malo gledat na internet, pa me tisto, kar sem našla, ni preveč razveselilo. Pravzaprav zveni kar zaskrbljujoče.

Kakšne so vaše izkušnje s tem? Je res tako nevarno, kot se sliši? Kaj so rekli vaši ginekologi?

Hvala!

Pozdravček

Sem v 27 tednu in imam isto diagnozo. Na začetku sem bila prav tako prestrašena in po eni strani blazno razočarana, ker o tem zelo malo piše. Meni so poleg vsega tega kar si opisala strogo prepovedali še sp. odnose in obvezno čimveč počitka, kar pa je če hodiš v službo skoraj nemogoče. No če se nama posteljica ne bo pomaknila- povleče jo maternica skupaj s svojo rastjo, naju bodo uspavali in naredili carski rez. V nasprotnem primeru, da pa se premakne pa je možen čisto normalen porod.Meni je še gin. svetoval, da mi bo v 8 mesecu najbrž predpisal stalež ampak spet v primeru, če se stanje ne bo spremenilo.
Saj to kar sem ti napisala najbrž že veš, ampak morda ti bo lažje da nas je več sotrpinov. Jaz sem se naučila eno stvar; in sicer vse za mojega otročka. Najprej je on in potem razne posteljice ipd. Potisni to na stran in uživaj v nosečnosti. Poslušaj, kaj ti vsak dan pripoveduje tvoja pikica, in veseli se skupaj z njo. Meni je uspelo in všeč mi je tako. Vso srečo, pridna bodi in javi se mi kaj, da bova skupaj “vodili ” svoje rezultate. Če želiš seveda. No mimigrede kdaj imaš rok? Jaz januarja!
LP

Najlepša hvala za tvoj odgovor: se že bolje počutim. Na tistem UZ sem bila šele včeraj in zdravnica je bolj skoparila z besedami. Zdaj čakam an pregled pri moji ginekologinji. Danes pa sem nekaj izbrskala na internetu in me je resno zaskrbelo. Prav lepo je, ko slišiš, da nisi edini in ko te ‘sotrpinke’ pomirijo. Sicer nisem nikakršen paničar (vmes so mi odkrili tudi gestacijski diabetes, pa se je na drugem OGT testu vse uredilo), a sem in tja te vseeno malce zaskrbi.

Ja tudi to sem prebrala, da se do 30. tedna posteljica lahko še poravna in je potem vse ok. Sicer pa carski rez.

Res lahko ostaneva ‘na vezi’. Tudi mene zanima, kako se bo odvijalo s tabo in tvojim otročkom. Vso srečo tudi tebi.

Aja: jaz sem v 26. tednu in imam rok 30. januarja. Torej smo tu nekje, kaj? Mogoče se celo srečamo v porodnišnici.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem v 29 tednu z isto diagnozo. Meni je ginekolog povedal, da to ni nič takega in da je še čas, da se posteljica dvigne. Pravzaprev mi je govoril o tem, da je to dokaj noramlen pojav pri prvi nosečnosti. Res pa te lahko ginekolog z nepravilno izbranimi besedami lahko samo prestraši in spaničari. Moj dan – 12.1. – jupiiii! ;))

New Report

Close