Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje KDAJ STE ZAČELE DOBIVATI NOSEČNIŠKI TREBUŠČEK ????

KDAJ STE ZAČELE DOBIVATI NOSEČNIŠKI TREBUŠČEK ????

Živjo !

Zelo me zanima, kdaj se ti začne poznati nosečnost. Vem, da je pri vsaki zelo različno, a kljub temu pridejo tedni, ko je vse skupaj bolj očitno !

Vsem en lep pozdravček !

Anča

Ojla1
Prvič pri nekako treh mesecih, na koncu sem imela ogromnega.
Zdaj sem noseča 9 tednov in ne zapnem več kavbojk, se mi že kar pozna. Kako bo na koncu, bomo videli ;o)
LP, T.

**************************************************************** The old dreams were good dreams; they didn't work out, but glad I had them. (Robert Kincaid v Najinih mostovih)

Živjo.
Pri prvi nosečnosti nekje okrog osmega tedna, sedaj v drugi nosečnosti pa teden dva kasneje. to je lahko zelo različno.

nova
Uredništvo priporoča

Pri prvi nosečnosti sem nekje pri 16 tih tednih začela z bolj ohlapnimi oblačiči. Sedaj pa sem začela z ohlapnimi oblačili ta teden ko sem v 18 tednu. Trebušček se kar lepo pozna ampak me do sedaj ni motil.
LP Nataša

V 21-em tednu.

He he he – šele v sredini 6 meseca. Šele sedaj porajtajo, da sem RES noseča. Sedaj pa moj bušek intenzivno raste.

LP

Tisto na začetku še nipravi nosečniški trebušček. Prebava se malo spremeni, upočasni, začene se nabirati voda, pa so hlače hitro tesne. Pravo vzhajanje, zaradi rasti otročička in maternice… pa mislim, da nekje po 3 ali 4 mesecu. Kdaj pa opazijo drugi pa je zelo odvisno tudi od tvoje garderobe. Bolj je ohlapna manj se vidi!

Marija

Tam nekje v petem mesecu. V sedmem pa se je jasno videlo, da gre za nosečnost in ne za slabe prehranjevalne navade.

tija

V četrtem mesecu. V 11. tednu sem nekega lepega sončnega dne še povsem brez težav skočila v lepo ozko (ne sicer pretesno) poročno obleko. Potem pa, kak teden dva kasneje, bi bilo pa že težje…

Kako smo si različne! Tudi jaz sem brala, da se pravi trebuh začne v drugem trimesečju, seveda je pa očitno zelo zelo odvisno… Enako bi bilo najbrž, če bi primerjale pridobljeno težo. Ali še bolj drastično.

Mojca

Mojca Berdnik Vozel

Meni se je v četrtem mesecu že kar poznalo, da so vsi lahko uganili, koliko je ura. Res pa je, da je bil avgust in smo bili bolj slečeni. Zdaj pa je že kar ogromen: še nosečniške hlače sem začela zapenjati že na tazadnji gumb. Pravijo, da gre pri enih vse v trebuh.

Meni je absolutno šlo vse v trebuh.zgleda kot da nosim košarkaško žogo.
Polonca

Zdaj je definitivno začel nezadržno vzhajati. Se že kar precej vidi.

-18t-

Ja moja orva nosečnost pri 16 tednih. takrat sem si kupila tudi prve nosečniške hlače in majčko.

Ja nekako v 12 je zgledalo kot da sem se malo zredila, v 19 sem kupila nosečniške hlače (stare so me tiščale), ki pa so mi še sedaj v 23 tednu prevelike in mi skoz padajo dol, pa na ful so našponane… se mi pa pozna… tako odvisno kaj imam oblečeno, če imam jakno pol sploh ne, če pa imam kakšen pulover še od prej, pa je fino ozek okoli trebuha in se vidi da je to to. Bomo videli kako bo šlo naprej. Po kilah sem šla pa tako gor, da res ne vem kje so moje kile.

Moja prva nosečnost(19t). Prve nosečniške hlače pa sem kupila v 12 tednu, saj se mi je trebušček poznal že hitro, vsaj kar zadeva mije prejšnje hlače, konfekcija 34-36, ki jih nisem več mogla obleč. Zdaj trebušček opazi že vsak in je prav luškan-sem ponosna.

Jaz sem zdaj v 12 tednu pa se mi se nic ne pozna, tud zredila se nisem nic, slaboti pac naredijo svoje

V prvi nosečnost sem na polovici še lahko oblekla normalne hlače, pol se je pa počasi začelo, ampak trebuh ni bil velik niti na koncu.
Zdaj sem 19 tednov, pa tudi lahko oblečem še vse hlače, trebuščka še ni

Lep pozdrav vsem mamicam,

jaz sem trenutno v 20 tednu in se mi tudi se nic ne pozna. Oblecem lahko se vse svoje stare hlace. Samo sem pa bolj velika in mocna ze od prej, pa mogoce zato.
Trebuscek imam sicer bolj napet, tako, da mi bolj ohlapne stvari pasejo. To pa je tudi vse. Aja, glede kil pa tako, jaz sem jih do sedaj pridobila 2,5, mi tudi zgleda moj dojencek zalogo od prej crpa.
No kot vidis, smo si res razlicne.

Lep dan se naprej,
Kaja

V četrtem mesecu.

Jaz sem v 16 t in lepo se mi ze pozna trebuscek. Zadnjic sem bla kr mal zalostna, saj stare kavbojke brez problema lahko oblecem, zatakne se le pri zapenjanju. Mi je pa nakup nove garderobe delal toliko vecje veselje :))

lp vsem noseckam in malim pikicam

teja

New Report

Close