Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Pas za nosečnost in naše pravice

Pas za nosečnost in naše pravice

Zdravo!

Tudi sama se vam pridržujem na tem forumu. Stara sem 32 let in čakam na svojega prvega sončka. Sem dopolnila 12 tednov. Toliko o meni, sicer pa zelo nestrpno čakava najinega sončka, ker sva se kar 2 leti trudila zanj. Prvič sem imela smolo in sem imela splav, sedaj pa poteka nosečnost v redu.

Sprašujem vas, če je katera že slišala za nosečnostni pas, ter kakšne so njegove prednosti?

Še eno vprašanje: na internetu sem pri računovodskih novicah v službi odkrila mislim, da je bil Zakon o pravicah nosečnic. Ker me ta tema sedaj najbolj zanima, sem si ga hotela natisniti, a ga ne najdem več. Če mi katera ve pomagati z naslovom, ali vsaj v katerem uradnem listu je bil objavljen, bi bila zelo hvaležna.

Tako, upam da lepo grejete svoje otročičke, ker je zunaj že kar mrzlo.

Lepo nosečnost vsem in le pozdrav, Nadja

Draga Nadja!

Nosečniški pas (elastični) je namenjen nosečnicam, ki imajo težave s križem ali simfizo (sramnično kostjo).
V bistvu pri teh bolečinah zelo pomaga. Dobiš ga v trgovini laVie, vendar naj te opozorim, da je na škatli narisana napačna uporaba le-tega (vse fizioterapvtke ful bentijo)…

V kolikor ga boš uporabljala ga nosiš pravilno čez najširši del bokov, oz. po sredini zadnjice, zaprt je pa od spredaj na sramni kosti in drzi cel medenični obroč skupaj (v bistvu si ga daš tako gor, kot bi ti šivilja merila boke)

lp
Nika

Ker ti je Nika že odgovorila o nosečniškem pasu, naj samo dodam glede zakonodaje. Zakona o pravicah nosečnic ni, je pa Zakon o starševskem varstvu in družinskih prejemkih, ki obsega največ te vsebine.

Lahko ga prebereš na internet strani Centra za socialno delo Šiška, kjer je tudi ostala zakonodaja, ki bi zanimala nosečnice.

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/zakonZSDP.asp

nova
Uredništvo priporoča

Najbrž si mislila nov pravilnik o varovanju nosečnic, ….

Z enega drugega foruma prepisano:

V Uradnem listu RS št. 82 je izšel nov Pravilnik o varovanju zdravja pri delu nosečih delavk, delavk, ki so pred kratkim rodile ter doječih delavk. Najdete ga lahko na internetu na strani:

http://objave.uradni-list.si/ objava 3919

Gre pa v bistvu za to, da so sedaj naši pregledi na račun delodajalca in ni potrebno več nadomeščati tistih ur, ki jih prečepiš pri G. Se pa prej v kadrovski pozanimaj kako in kaj je s tem, ker nekatere dobijo poseben formular, ki ga potem pri G poštemplajo, pri nas pa ni potrebno nič, le rečem da grem pa je… da ne boš kaj zašuštrala se raje pozanimaj kako je s tem pri vas… pa s sabo imej ta pravilnik, ker lahko da ga še niso videli.

LP
T

To je bolj pravilen naslov. :))))

Lp, Bgv

New Report

Close