Najdi forum

Alternativni porod

Živjo nosečke!

Stara sem 32, iz Lj, v 27.tednu druge nosečnosti. Kar nekaj nas je na tem forumu, ki imamo termin poroda v 2.polovici januarja. Bomo lahko primerjale pa pametovale o vsem mogočem v vezi z nosečnostjo, porodom in novorojenčkom 🙂

Vprašanje imam za vse, ki ste že uspele spravit čez materinsko šolo oz. ki imate izkušnje s porodom na pručki. Jaz nameravam it v materinsko v začetku decembra, ker bom takrat izkoristila še dobra 2 tedna letnega dopusta in bom to združila z začetkom porodniške. To pa zato, da bom lahko hodila tja v jutranjih terminih.
Torej – vprašanje: Ali so zdaj kaj bolj odprti glede poroda na pručki? Ko sem prvič rodila pred 7 leti, so nam sicer v materinski šoli rekli, da je ta način poroda najbolj naraven, samo da zahteva posebno pripravo in da moraš poznat babico, ki jo boš poklicala, ko bo porod začel (se pravi da jo vržeš iz postelje tud sredi noči, čeprav se je ravno vrnila z izmene) in nam v enem stavku dali vedet, da naj se temu raje izognemo. Sploh če bomo rodile prvič.
Jaz bi si želela ne roditi na porodni postelji oz. vsaj tik do iztisa ploda biti v čimbolj pokončnem stanju, ker imam še zelo žive spomine na prvi porod, ko so bili popadki čisto znosni do trenutka ko so sem se morala uleči na hrbet na porodno posteljo. Ker podatki po Uz kažejo, da bo drugorojenka še večja od prve(prva je bila 55cm, 3900g) in ker se ne bom odločila za epiduralno, bi si želela roditi v čimbolj naravnem položaju in poskusiti zmanjšati porodne bolečine z načinom poroda in ne z zdravili.

Prosim za čimveč informacij, da bom prišla že pripravljena v materinsko šolo, da me ne bodo tako zlahka odpravili kot so me prvič.

Hvala pa lep dan vsem!

Ja jaz sem hodila v m.šolo prejšnji mesec kjer so nam povedali da lahko rodiš na pručki brez težav,samo ko pride do iztisa ploda pa si vsaka premisli,in se odloči za dokončanje poroda na postelji.Drugače pa ni nikakršnih težav s tem samo poveš kaj bi rad.Tako upam da sem ti vsaj malo pomagala

Mateja, a rabiš kakšne posebne vaje prej delat. Prijateljica je namreč želela roditi tako, pa so ji rekli, da bi morala celo nosečnost delati posebne vaje.

nova
Uredništvo priporoča

Mislim da tega niso omenili-ne vem ampak po moje da ne.

V tem mesecu obiskujeva materinsko solo in v petek smo imeli predavanja o drugi in tretji porodni dobi.

Kakor sem jaz dojela celo zadevo nimajo nikakrsnih zadrzkov glede poroda na prucki. Ko prides v porodnisnico moras povedati, da si zelis le-tak porod in to zapisejo v porodni zapisnik.

Na tak porod naj bi se pripravljal ze prej (veckratno cepenje cez dan ko npr. telefoniras….skratka utrjevanje nog tako in drugace), ker naj bi bilo po vsek prezivetih popadkih tak izstisk ploda zelo naporen (zato naj bi se na koncu vse premislile in sle na posteljo…).

Mislim, da je najvec problemov zaradi pretrganih presredkov. Ko rojevas na prucki ga menda ne pazijo, ker ga enostavno zaradi lege oz. polozaja ne morejo – samo zadrzujejo otrokovo glavico. Pri lezecem, polsedecem in sedecem polozaju ima babica stalno kontrolo nad presredkom in tudi nad otrokom.

Vsekakor velja razmisliti!

V LJ porodnisnici se lahko do zacetka druge porodne dobe lahko mirno sprehajas ali pa uporabis rekvizite v alternativni sobi, ce seveda ni kakrsnihkoli ovir za to (priklop na CTG ali kaj podobnega…).

Upam, da sem kaj pomagala.
Za vsakrsno vprasanje pa lahko poklices v babisko solo, kjer so babice zelo prijazne in ti povedo popolnoma vse kar te zanima.

Naj vam sije soncek!
A.

Ake hvala…. kličem in kličem v šolo pa nikogar ne dobim, zato bom šla kar drug teden na tečaj za zgodnjo nosečnost, da vidim kaj tam pravijo.

Želja je po takem porodu, čeprav na koncu itak ne veš kako se bo odvijalo. Zamislim si lahko precej stvari, a na koncu bo mulček pač zahteval svoje in kaj jaz vem kaj bo to…. tako kot je sedaj navihan, sem pripravljena na vse.

LP
T

Joj sem pozabila omenit, da so v babiski soli dosegljivi samo med 12 in 15 uro :))))
Se opravicujem!!!!

Tecaj za zgodnjo nosecnost ti pa zelo priporocam, ker ti babice in fizioterapevtka, ki sodeluje pri tecaju, povedo ogromno stvari, ki ti bodo prisle prav. Meni se je zdelo fino, da iz prve roke zves stvari……saj ves… prijateljica je rekla to, svakinja tisto, sodelovke spet nekaj drugega…..
Na koncu (oz. na zacetku nosecnosti!) si zmeden in sploh ne ves, kaj je prav in kaj ni…..in tecaj pomaga!!!

Res pa je dejstvo, da kakor smo si razlicni ljudje med seboj, so si razlicne nosecnosti in konec koncev tudi nasi otrocicki!
In prav je tako :))))

LP, A.

New Report

Close