Najdi forum

Pozdravljeni!

To je moja druga nosečnost in v prvo je bilo vse v najlepšem redu. Sedaj pa je moja ginekologinja pri prvem pregledu z ultrazvokom ugotovila. da s plodom ni vse OK oz. da je nuhalna svetina prevelika. Napotila me je na pregled v LJ, grem naslednji teden.
Zelo me je strah, da bi se moj otrok rodil z okvaro. Splav seveda ne pride v poštev, ker sva oba proti temu. Mamice s podobnimi izkušnjami prosim, da mi namenijo kakšen nasvet.
Hvala, Pikca

A SI TAKO DOBRA PA MI POVEJ ČE VEŠ KAKŠEN JE BIL REZULTAT.JAZ SEM BILA PRED PARIMI DNEVI NA ENAKEM UZ PA ME SKRBI KLJUB TEMU DA JE OZ.NAJ BI BILO VSE OK ,KER SEM PRIMERJALA PRVO NOSEČNOST S TEM ,PA JE ZDEJ DRUGAČEN IZID(VIŠJA ŠTEVILKA)

Merjenje nuhalne svetline ni zanesljiva preiskava. Je samo presejalni test, ki pove, da je malo več (če so št. večje) oz. malo manj (če so št. v mejah normale) možnosti za prizadetost otroka.
Poskušaj misliti pozitivno, saj se velikokrat po amniocentezi (test, ki te najverjetneje čaka) izkaže, da ni razloga za preplah.

Držim pesti, da bo vse v redu.
Ko bo za tabo, ti pa želim mirno in lepo nosečnost in zdravega otročička.

nova
Uredništvo priporoča

Povečana NS še ne pomeni okvare otroka.
Tudi meni so izmerili povečano NS zato sem po merjenju opravila še THT – trojni hormonski test,ki je pokazal zelo malo možnosti okvare na otroku.Res je bilo tako naš sonček je čisto OK.Tudi,če bi THT pokazal večjo možnost (oba testa sta namreč presejalna) še vedno obstaja amniocinteza,ki je pa natančna.Ne obremenjuj se preveč s tem,čeprav vem ,da je težko (sama sem dva dni jokala).Z ginekologi je pa križ,moja me je kasneje čisto prestrašila,da imam preveč plodovnice – v LJ so pa ugotovili,da je vse OK.Zato pogumno in črne misli stran.

Če ne misliš opraviti splava, potem ne vidim smisla v navedenih preiskavah.

Jaz se tudi strinjam z Živo-1. Če ne pomisliš na splav, potem bi jaz na tvojem mestu delala čimmanj nepotrebnih preiskav. Tako imata dojenček in mama neprimerno več miru in manj vznemirjanj. Poskušaj misliti pozitivno in ne dopuščati strahu, da te obvladuje. Če bi slučajno bilo kaj narobe, si pa tako lahko prihraniš nekaj mesecev živcev, kar pa je v vsakem primeru največ vredno. Sem pa slišala že toliko neverjetnih zgodb o tem, kaj vse so ugotavljali, pa na koncu koncev ni bilo nič res. Poleg tega so zdravniki zmotljivi, mladi starši se pa lahko požrejo od sekirancij. Kar pogumno in veselita se otročka.

Tudi meni so izmerili povečano NS. Tveganje je bilo 1:13 ( največja verjetnost Dawnov sindrom, srčna napaka, razne kromosomske napake…) Izvid amniocinteze je pokazal, da je z otročkom vse v redu. Sedaj je sinko star 2 meseca in je zdrav.
Vem, kaj preživljaš…

Srečno!

imaš še možnost za amniocintezo kasneje (v ne vem katerem tednu, menda 16.tednu-joj, vse sem že pozabila). To le opravi, pa boš imela mirno in veselo nosečnost do poroda.
Jaz poznam več mamic, ki jim je na UZ pokazalo povečano NS, potem na amniocentezi pa je bilo vse v redu.
Vso srečo želim!

Hvala vsem za dobre besede!

Včeraj sem bila v Dravljah na ultrazvoku NS, kjer so mi potrdili, da je vse OK (oz. da je možnost, da bi se otrok rodil z okvaro zelo, zelo majhna).
Sem pa spoznala, da nisem bila osamljen primer s takimi težavami.
Še enkrat hvala vsem! Nosečnicam želim prijetno nosečnost, vsem mamicam pa čimveč srečnih ur z malimi srčki.
LP, Pikca

New Report

Close