Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Zamašeni mlečni vodi

Zamašeni mlečni vodi

Pozdravljeni,
na vašem forumu sem prebrala že veliko na temo dojenja in ogromno ste mi bili v pomoč s svojimi odgovori, predvsem na samem začetku, ko sem prvič postala mamica. Na začetku sem se borila z zatrdlinami v dojkah, bile so tudi pordele, vendar do mastitisa na srečo ni nikoli prišlo. Vedno sem uspešno ukrepala s Sintocinonom, toplimi obkladki, tušem, masiranjem in pristavljanjem. Zdaj je moj sin star že 8 mesecev in dojenje že lep čas ni več problematično. Se je pa ponovno pojavil problem slab mesec nazaj, ko se mi je ponoči (med dojenjem pogosto oba z dojenčkom zaspiva in on na rahlo cuza še naprej) zamašil vod. Čutiti je bilo vsaj 3 zatrdline, ki pa se jih zlepa nisem mogla znebiti. 2. dan se je pojavila rahla vročina 37,5 sem pa z vsem znanjem situacijo držala, da ni šla na slabše. 3. dan mi je uspelo malo razbiti in iz ene luknjice v bradavici je počaaasi prihajalo gosto mleko. Kakšen teden po tem sem na istem mestu na bradavici opazila čisto drobno pikico, ki sem jo malo podrezala s šivanko in ven spravila za cca 2mm čisto trdega mleka, kot neka zatrjena kapljica, trda skoraj kot kamen. Po tem posegu je končno mleko iztekalo tudi iz te luknjice in potem je bil mir. Danes se mi je od takrat že 2. zamašilo na istem mestu. Iz te luknjice ne gre ven čisto nič. Videti je, da je mogoče spet bela bunkica na bradavici, vendar pregloboko, da bi jo lahko predrla. Kaj sploh lahko storim, da se ta problem ne bo neprestano ponavljal? Obstaja kakšen zdravnik, ki to sanira (če sploh je kaj za sanirati) ali samo naprej rešujem kakor vem in znam? 😀 Dojiti nameravam do enega leta, goste hrane tudi še nimamo dobro uvedene, zato nočem, da mi dojenje predstavlja stres.
Najlepša hvala za vaš odgovor že v naprej.

New Report

Close