Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosečniški pregledi v času covid

Nosečniški pregledi v času covid

Pozdravljeni,

zanima me kako sedaj potekajo pregledi v nosečnosti, kateri ostajajo in kateri so odpovedani?
Ali je to poenoteno med ambulantami ali se lahko vsak ginekolog odloči po svoje?

Sem namreč v 14.tednu prve nosečnosti in prvega pregleda nisem imela, imela sem le pregled nuhalne svetline (12.teden), sedaj pa je 3.pregled okrog 16-18tedna ponovno odpovedan in je naslednji šele morfologija pri 22.tednu.
Ali je to običajno ali ne? Skrbi me namreč, da bi se zaradi premalo pregledov lahko šlo kaj narobe in bi bilo odkrito prepozno (npr.pomanjkanje določenih hranil, slabokrvnost itd.)

Hvala za odgovor!

Zivjo,

Sem v 30. tednu nosecnosti, preglede sem do sedaj imela vse, odpadel mi je samo 1 pregled pri babici, pa se to smo se vse zmenili po telefonu.
Naceloma je tako, da pregledi nosecnic potekajo tako kot so prej, ko ni bilo epidemije. In sigurno ni prav, da ti je odpadel 1. pregled, kdo pa potem potrdi nosecnost in da je nosecnost v maternici? Definitivno jih imas premalo, mogice bi bilo fajn it samoplacnisko se kam?

Zdravo,
hvala za odgovor. Hja, to sem sem tudi jaz spraševala, nihče ni potrdil nosečnosti, sem mogla počakati do 12.tedna. Obrazložitev je bila, da je to odločitev zdravnice, da ne opravlja 1.pregledov.
Gre za zasebno ordinacijo, zato mi je še bolj čudno. Povsod berem, da je 10pregledov v nosečnosti pač običajno.

Hmm, malo nenavadna obrazlozitev. Kaj pa pregled krvi za krvno grupo, rh faktor, coombsov test, toksoplazmoza? To je vse na prvem pregledu. Jaz bi definitivno vztrajala pri vec pregledih ali pa sla samoplacnisko nekam drugam.

New Report

Close