Najdi forum

Padanje z dojke

Pozdravljeni,

Imam sinčka starega 7 tednov. Je polno dojen in lepo pridobiva na teži. Problem se pojavi pri dojenju, saj moram večinoma držati dojko, da se lepo doji, drugače pade dol z nje. Tako se tekom dojenja večkrat odstavi in zopet pristavi, saj pada dol.

Me zanima, če je mogoče problem v samem položaju dojenja? Nekje sem zasledila, da bi šlo lahko tudi za priraščen jeziček, tako da me skrbi in upam, da je lahko tudi drug vzrok.

Hvala.

Jaz sem polno dojila dva otroka in vedno med dojenjem držala dojko, da je bila v takem položaju, da sta jo najlažje dosegla in da je med sesanjem bila stabilna. Kako pa naj bi drugače to izgledalo? Saj otrok ne more sam prilagoditi glave dojki.

Na yt si oglej spodnji posnetek, kako pravilno pristavljati, gospa zelo lepo razlozi kako je pravilno in najbolj ucinkovito.
https://youtu.be/OHD99AmYIKY

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Ima mogoče otrok bradico pomanknjeno bolj nazaj? Ima mogoče prisoten ekstenzijski vzorec (da se zateguje nazaj)? Kakšen je bil porod?

Je mogoče kdo že preveril ustno votlino pri otroku?

Če vam zgornji posnetek ni pomagal, vam svetujem da poiščete svetovalko za dojenje. V Sloveniji nas deluje kar nekaj, lahko si pogledate tudi na http://www.dojenje.org.

Če bi želela, lahko pišete tudi meni ali pa se slišiva preko telefona, da poiščeva kakšno rešitev za vaju.

Klavdija Slapar, diplomirana babica ter štud. zakonske in družinske terapije Inštitut Ataleya, zavod za izobraževanje in svetovanje www.ataleya-svetovanje.com GSM: 041-429-425

Hvala za odgovore.

Posnetek sem že pogledala, prav tako že malo brskala med starejšimi objavami, poskusila večkrat tudi Dancerjev prijem. Ampak žal še vedno nekako moj dojenček ne uspe narediti vakuma in ostati prisesan. Tudi cmoka vmes

Ekstenzijskega vzorca ne zaznam, prav tako izgleda bradica ok. Tudi porod in vse po njem je bilo brez posebnosti. Ustna votlina je bila pa pregledana edino na posvetovalnici.

Skrbi me edino, da bi bile zaradi tega kasneje kakšne posledice oziroma da tole vpliva tudi na kaj drugega ne samo dojenje.

Pozdravljena!

Glede na to, da ne opažate nekih drugih znakov, ki bi nakazovali na zategnjenost v telesu, je možno da to ne bo nikakor vplivalo na razvoj naprej. Je pa treba ugotoviti vzrok, da se lahko naprej ugotavlja kaj bo še sledilo.

Poleg omenjenega je včasih problem tudi v tem, da se mamice (nevede) zelo premikajo med samim dojenjem in potem otrok dojko lovi. Lahko pa, da se ne pristavi najbolje in od tam dalje potem “hlasta” za dojko, ki mu polzi iz ust.

Poskusite sami preveriti še priraščenost jezička, pogosto se jo na pregledih zgreši.

Vse dobro,

Klavdija Slapar, diplomirana babica ter štud. zakonske in družinske terapije Inštitut Ataleya, zavod za izobraževanje in svetovanje www.ataleya-svetovanje.com GSM: 041-429-425

New Report

Close