Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Menstruacija, nosečniški test

Menstruacija, nosečniški test

Pozdravljeni!
Imam eno najbrž precej smešno vprašanje ampak me je pač malo strah.
Pred nekje štirimi tedni se je zgodil spolni odnos brez zaščite (vem, krivda obeh, ampak ni to tema vprašanja), on pač ni (bil) prepričan če je spustil kaj vame ali ne,
jutranje tabletke nisem vzela. Pred dobrim tednom se je zgodil ponovni spolni odnos z zaščito, ampak ker naju je bilo malo strah, da je počil kondom, sem vzela tudi jutranjo tbl zelo hitro po spolnem odnosu (ki menda 100% prepreči zanositev).
Opravila sem nosečniški test ‘first sign’ kar trikrat-strah, ki pa je bil vsakič negativen.
In vprašanje.. Ki, kot sem rekla, izpade najbrž smešno, ampak nekoga želim pač vprašati.
Test se ‘lahko’ opravi kadarkoli-tako rečeno tudi ‘vseh 9 mesecev’ (kolikor naj bi trajala nosečnost), pa tudi če je bil vmes spolni odnos s tabletko, bo test kazal ‘prav’? Menstruacija oz krvavitev je prišla kot bi mogla, že prvo noč – kot vsakič – naliv, občutek napihnjenosti, kar pomeni da to ni slučajno ‘ugnezditvena krvavitev’?
Veva oba, da se spolni odnos brez zaščite ne bo več ponovil, veva da, kar se je zgodilo, bi najbrž bilo deležno veliko kritik ampak vseeno prosim za mnenje oz.pač pomoč.
Najlepša hvala vsem,
[hashtag=ostanimozdravi]#ostanimozdravi[/hashtag]

Ce je test negativen, in si dobila menstruacijo, potem nisi noseca.
Preracunaj si ce sta imela tisti nezasciten SO v plodnih dneh al ne. Ker druge dneve je nemogoce da zanosis.

Najlepša hvala za odgovor. Težava je tudi v tem da v bistvu niti ne vem ‘kdaj’ točno sva imela spolni odnos, tako da nisem mogla preverit oz. nisem pač takoj preverila.
Glede menstruacije pa sem pač se malo ustrašila ker baje lahko tudi krvaviš po izvenmaternični nosečnosti in sem se pač zaradi vsega skupaj malo prestrašila, četudi negativni testi, ampak kot rečeno, nisem bila prepričana zaradi jutranje tabletke pri ‘drugem’ spolnem odnosu. Hvala še enkrat

nova
Uredništvo priporoča

Ce te tako skrbi pojdi se na krvni test in bos vedela 100%.

Si me prepričala s svojim odgovorom.
Hvala še enkrat, lep dan 😊

Prosim ne jemlji teh tabletk, kot da so bonbončki, da ti ne bo potem, ko boš hotela otroka, bilo žal.
Bodita odgovorna in pametna pri spolnosti sploh, če nočeta otrok.
Če ne znata ravnati s kondomi, si nabavi tabletke.


Tut kontracepcijske tablete niso zdrave, pravzaprav nobena hormonska zascita ni zdrava. Najbolj zdravo je kondom in spremljanje cikla (ce je to le mogoce-redne M) in izogibanje plodnih dni.

New Report

Close