Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosečnost in stresne razmere v službi

Nosečnost in stresne razmere v službi

Pozdravljeni,

sem v 6. tednu nosečnosti in na prvi ginekološki pregled bom še čakala slabe tri tedne, zato se obračam na vas z vprašanjem. Namreč zaenkrat se v nosečnosti počutim precej dobro, me pa zelo mori služba. Delam namreč v službi, kjer je po naravi stresna (delo z ljudmi), največji izvor stresa pa so neurejene delovne razmere. Zaposleni smo ves čas prekomerno obremenjeni (nerazumni nadrejeni in nepravočasno planiranje dela), kar od nas zahteva nadurno delo (tudi po 10 ur/dan), zaradi narave dela pa tudi delo čez vikende (skupaj 7 dni brez počitka) in večkrat popoldansko izvajanje aktivnosti. Potem so tukaj še neurejeni odnosi v službi, nespoštovanje zasebnega življenja, ki itak v očeh nadrejenih ni pomemben. Služba je stresna in to čutim na sebi vsak dan, adrenalin mi šopa po telesu večino časa ko sem v službi. Sicer se že leta vsak dan po službi umirjam z meditacijo in dihanjem in v večini primerov mi uspe, da se umirim, večkrat pa tudi ne. Letos pa so bile razmere tako hude, da sem pristala za en teden na bolniški zaradi izčrpanosti. Vem, da stres negativno vpliva na razvoj otroka in vse kar mi je v tem obdobju pomembno je, da donosim zdravega otroka in da čim lepše preživim nosečnost pa če tudi to pomeni, da grem na bolniško. Zato me zanima, ali je moja situacija v službi dovolj velik razlog, da zaprosim ginekologinjo za bolniško in da mi jo odobri? Kako ste ravnale ostale, ki ste bile v podobni situaciji? Moj namen ni izkoriščanje bolniške, vendar če se v službi vsak dan počutim slabo in se dnevno bojujem s stresom, to zagotovo ne more dobro vplivati na razvoj otroka. Hvala za odgovor.

Sem imela podobno situacijo med nosečnostjo. In veš kaj? Šla sem do ginekologinje, razložila situacijo in dobila bolniško. Ti povem po pravici, da če mi je ne bi dala, bi pa rekla, da bruham. Grdo, ampak bi. Nikoli nisem in še vedno nisem za to, da se izkorišča bolniško, nikoli je nisem, ampak nosečnost je pa le nosečnost. Ne gre več samo zate, ampak še za eno bitje. Zdaj je čas, da poskrbiš zase in za otroka, ker nihče drug ne bo in nobena služba ni vredna take žrtve. Tako da, zrihtaj si bolniško. Brez slabe vesti…..

New Report

Close