Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje hematom in nizko ležeča posteljica v drugem trimesečju

hematom in nizko ležeča posteljica v drugem trimesečju

Živijo!

iščem in iščem, pa nekako se v vseh podobnih temah najdem na pol.
Želim si slišati izkušnje, mogoče iščem kakšno tolažbo, še sama ne vem. Naj obrazložim svojo zgodbo.

Aprila sem izvedela, da sem noseča, wao veselje! Potem sem dobila še pred prvim pregledom roza izcedek, šla h ginekologu, predpisal Dabroston 3×1 tableto, nič strašnega. izcedki so bili en dan, in nič naslednji, pa spet bili. Tako je bilo nekje do 8/9 tedna, potem izcedka ni bilo več. 1.7.2020 sem imela NS v 13 tednu, rezultati super, plodek velik, se premika in srček bije, vse ok. Lahko sem nehala jemati Dabroston, nosečnost bi lahko nadaljevala normalno, brez zadržkov. Tri dni za tem, iz 3.7. na 4.7. ponoči, se mi vlije sveža kri, teče po nogah, komaj pridem do wc, kjer iz mene pade okoli 7cm velik krvni strdek. Mislila sem, da je to to, končano je. S partnerjem odhitiva v bolnišnico, kjer mi ginekologinja pove, da je plod vitalen, gibi +,srček +, posteljica cela, viden velik hematom, še vedno sem 13 teden. Ostanem v bolnišnici 7 dni. Že drug dan manj krvavim, vendar še vedno kot menstruacija. Ginekologi pravijo naj poskušam razmišljat pozitivno, vendar pričakujem najslabše. takoj dobim Dabroston in tablete za železo, ker sem slabokrvna. Vsak dan me spremljajo, poslušamo, da je plodek še živ. Po 7 dneh grem domov, z hematomom velikim cca 33x15mm (niti sama ne vem ali je to veliko ali majhno). Domov se vračam z premalo informacij, pa še to bolj slabimi. Berem forume, slovenske, hrvaške, angleške, iščem odgovore, ginekologi mi na vse odgovorijo bo kar bo. Pregled sem imela 27.7.2020 (16 teden)pri osebnem ginekologu, ki mu povem, da od takrat imam še vedno izcedke, vsak dan, svetlo rjave ali temno rjavke, kot kavna usedlina. Zdi e mu grozno čudno, da se še to ni ustavilo. Naredi UZ, pove, da je dojenček vredu, posteljica cela, vendar leži zelo nizko, zapovrh vsega je pa hematom čisto pod njo in se ni zmanjšal niti za 1mm, jasno, razberem, da to ni nič dobrega. nadaljujem s tabletami, izcedki, in čakam naslednji pregled in naslednje informacije. Vprašanj imam milijon. Ampak kar me najbolj zanima je to, ali je katera imela podobno izkušnjo in je krvavela tako dolgo ? Kako se je končala nosečnost ? če mi hematom ne izgine, ostane z mano, kako poteka porod ? vaginalno ali CR ? Ima mogoče katerakoli malo več informacij o tem, ali je pa mogoče to že dala skozi in bi samo povedala svojo zgodbo..

Jaz imam podobno situacijo, sem krvavela, vendar zelo malo in se je ustavilo.

Ko sem pridla do ginekologa je povedal da imam se hematom. Zdaj me zanima ali bo izginilo? Ter ali bom lahko delala ali je to rizično…

New Report

Close