Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosečnost in drobna konstitucija telesa

Nosečnost in drobna konstitucija telesa

Pozdravljeni! S partnerjem se odločava za otroka. Že od nekdaj sem po naravi zelo drobna in imam nizko telesno težo, ki pa ni posledica nobene bolezni ali nepravilnega delovanja telesa. Zgolj geni, ki sem jih pobrala v naši družini. 🙂 Ko pomislim na nosečnost pa se v meni zbudi skrb, če je moje telo zmožno iti skozi nosečnost in porod. Zanima me kako ženske, ki so drobne konstitucije preživljajo nosečnost oz. ali lahko zaradi tega pričakujem več težav? Predvsem pa me zanima, če porod lahko poteka normalno ali se v teh primerih raje odločajo za carski rez? Hvala za odgovor.

Ne vem kaj je za tebe drobno, sem pa sama zanosila pri 45kg in 155cm in naravno rodila fantka v 4 urah. Imel je malo preko 4kg.

Tako razmišljanje vnaprej se mi zdi čisto brez potrebe in nesmiselno.
Najprej morata za nosit, se prepusti nosečnosti in na koncu razmišljat o tem, Oz.bojo že vedeli kako in kaj.

Jaz sem se zredila za 20kg,vsi so mislili, da nosim dvojčka. V 35.tednu so ga namerili na 3200g,pa noben ni kaj komentiral.
Med porodom so se mi metali na trebuh, ker se je zataknil s trebuščkom.
Babica mi je sama rekla, da četudi bi bil 500g lažji, bi bilo vse isto, ker sem zelo “ozka”.
Naraven porod ali carski rez…čisto vseeno, samo da je dete zdravo.
To je to. To je tvoj cilj. Čim manj kompliciranja.

New Report

Close