Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Spanje otroka med krči

Spanje otroka med krči

Pozdravljeni,

sem mama zdravemu dojenčku, star je 7 tednov. Lepo pridobiva na teži (na zadnjem pregledu dober teden nazaj je bil 1.7 kg težji kot ob rojstvu) dojiva se redno, čez dan na cca 2 uri. Ponoči spi po mojem mnenju dobro, kakšno noč lahko tudi 2x po 4 ure, včasih tudi 5, če je slabše pa kakšne 4x po 2 uri. Vedno, ko se zbudi se podojiva in običajno nima težav s tem, da bi zaspal nazaj (v redkih primerih lahko uspavanje traja malo dlje). Ima pa naš fant že od 4. dneva življenja hude krče, ki so običajno čez dan bolj redki, najbolj intenzivni pa so ponoči oz. zjutraj (med četrto/peto in približno deveto zjutraj). Tudi ponoči se pojavljajo. S partnerjem sva poskusila že vse mogoče, sedaj pa sva se sprijaznila s tem, da pač so in pričakujeva, da bodo do 3. meseca prenehali.

Moje vprašanje se nanaša na krče med spanjem. V času spanja po babyfonu (otrok spi v drugi sobi, ker drugače ni šlo) slišim, da ima krč, krč mine in spi naprej. Zanima me, če je ok, da se tega ne moti in da se ga pusti, da spi naprej. Včasih je to lahko na pol ure, uro, proti jutru (ko se bliža obdobju z več krči) pa je to lahko na nekaj minut. Ko pridem v sobo vidim, da trdno spi, med spanjem pa “jamra”. Ko se zbudi, kar prepoznam, ker je oglašanje drugačno, ga vedno v najkrajšem času pridem iskat in podojim. Skrbi me, da s tem, ko se ne odzovem na te stoke med tem, ko spi, otroku kako škodim.

Hvala že vnaprej za odgovor in lp.

Pozdravljena!

Če se otrok ne prebudi takrat, ne joka oziroma ni v stiski potem je v redu. Lahko stoka tudi res zgolj zaradi prebave ali pa ker se menjavajo spalni cikli. Težko je reči, ampak sigurno ne škodujete, če se otrok niti prebudi ne in zgolj stoka. Če bi otroka pustili, da joka, je pa drugače. Ampak kakor ste napisali tega ne počnete in se odzivate glede na potrebe otroka, kar je odlično!

Pri krčih pa je dobro pogledati tudi – katere kapljice vse uporabljate (lahko so le-te problematične (D vitamin, vetrovne,…) in ponavadi jih starši pričnejo dajati ravno 3-4 dan, ko pridejo iz porodnišnice), koliko je senzornih držljajev čez dan, ima otrok mir kadar spi, …
Dojenčkom velikokrat pomaga že enostavna masaža trebuha, čimveč stika koža na kožo ter masaža stopal oziroma pritisk na določene točke na stopalih (napišite refleksologija pri dojenčkih v google iskalnik in boste sigurno kaj našli), lahko jim celo pomaga tako, da jih nosimo leže na trebuhu na naši podlakti ali pa da “pasejo kravice” – torej, da preživijo določen čas na trebuhu.

Vse dobro,

Klavdija Slapar, diplomirana babica ter štud. zakonske in družinske terapije Inštitut Ataleya, zavod za izobraževanje in svetovanje www.ataleya-svetovanje.com GSM: 041-429-425

Pozdravljeni, upam, da mi boste odgovorili na to vprašanje, saj sem prebrala že zelo veliko forumov in podobne situacije nisem našla.
Naša hčerka, 1.otrok, bo kmalu stara 3 mesece. Že kakšen teden po porodu so se začeli krči, ki pa trenutno izgledajo tako, da jo cel dan napenja, ima vetrove in zato tudi joka. Zvečer je to ponavadi še malo huje, zjutraj pa jo začne zvijati okrog 5.,6. ure, se napenja, godrnja, kar pa se na koncu konča z jokom. V zadnjem času se je zaradi bolečin začela tudi zvijati nazaj, tudi v naročju (pravilen položaj pri pestovanju) zaradi nekih bolečin ali česa ne zdrži dolgo, se začne raztegovati in zajoka. Čez dan spi le v naročju, saj jo vsako zvijanje takoj prebudi in ji vsaj tako omogočim nekaj spanja. Ponoči se zbuja približno 2x, z začetkom krčev ob uri, ki sem jo navedla.
Začela sem z dieto, brez mleka in vseh mlečnih stvari, pšenice, čokolade, jajc, začimb…, vendar ni nič pokazalo izboljšanja. Prejšnjo sredo sem po 1 mesecu diete pojedla jogurt in je bil jok še parkrat hujši kot vsak dan. Tako da ostajam na dieti.
Po nasvetu patronažne smo začeli z Waya kapljicami, po nasvetu pediatrinju nadaljujemo z Biogaia kapljicami ter Antiflat. Nič drugače.
Včasih ji malo pomaga masaža trebuščka, vendar bi jo tako morala masirati cel dan, saj se cel dan napenja.
Aja v blatu je prisotna sluz, zato pediatrinja sklepa, da ima intoleranco na neko živilo. Kaka drugače v redu, redno na 1 do 2 dni, tekoče, rumeno in sluzasto. Na začetku smo dali na pregled kri, blato, urin ter hematest, vendar je vse v redu.
Bili smo tudi 3x na Bownovi terapiji in ostaja isto.

Ne vem kaj naj še naredim, saj ni nobenega izboljšanja. Skrbi me tudi, da bi vse to imelo posledice za nadaljni razvoj (ekstenzija in nenošnja v pravilnem položaju-bolj pokonci).

Hvala in lp

New Report

Close