Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Porodniška in brezposelnost

Porodniška in brezposelnost

Zdravo, ker nikjer ne najdem odgovora se obračam na vas.
Pred kratkim sem zvedela, da sem noseča in da dobim dojenčka v avgust. Zanima me kako je z porodniško. Saj še nikoli nisem bila zaposlena in sem trenutno brezposelna. Prejemam pa socialno pomoč. Včeraj sem pa dobila od sesede možnost da se zaposlim pri njej. Kako dolgo morem biti zaposlena, da mi pripada porodniška? Ker vem da je potrebno obdobje 12 mesecev za izračun povprečja.. Kaj se pa v preostalih mesec upošteva? In kako se potem zračuna, če bi bila naprimer zaposlena 3 meseca, potem pa že nastopi čas za porodniško?
Upam, da mi bo kdo zdal pomagat. In se že vnaprej zahvaljujem za odgovor

Mislim da ti zal ne pripada nic placane porodniske

Pozdravljeni!

Najprej – iskrene čestitke!

Kar se tiče vašega vprašanja – najbolje je sicer, da se z vašim vprašanjem obrnete direktno na CSD. Kolikor pa je meni znano lahko prejmete STARŠEVSKI DODATEK; za starševstko nadomestilo pa se šteje povprečje plač v zadnjih 12 mesecih, ko oddate vlogo (https://www.gov.si/teme/pravice-ob-rojstvu-otroka/). Imate tudi pravico do pomoči ob rojstvu otroka, otroških dodatkov in kasneje subvencijo vrtca.

Vse dobro,

Klavdija Slapar, diplomirana babica ter štud. zakonske in družinske terapije Inštitut Ataleya, zavod za izobraževanje in svetovanje www.ataleya-svetovanje.com GSM: 041-429-425

Hvala za odgovor. Torej če prav razumem, tudi če se zaposlim mi ne pripada starševsko nadomestilo?
Torej se mi bolj splača se ne zaposlit in prejeti starševski dodatek? Ker sem pa prebrala da moraš biti brezposeln. Al ga dobiš tudi v primeru zaposlitve?
Torej če se jaz zdaj zaposlim ne dobim ne starševskega dodatka in ne porodniške?

Pozdravljena ponovno!

Vem, da je bilo nekaj časa nazaj govora o tem, da se dobi tudi starševsko nadomestilo v primeru krajše zaposlitve, vendar ne upam trditi, da je tudi zdaj tako. Obrnite se na center za socialno delo, jutri imajo uradne ure. Vam že preko telefona lahko svetujejo kaj je v vašem primeru najbolje storiti.

Vse dobro,

Klavdija Slapar, diplomirana babica ter štud. zakonske in družinske terapije Inštitut Ataleya, zavod za izobraževanje in svetovanje www.ataleya-svetovanje.com GSM: 041-429-425

Starsevsko nadomestilo dobis ce si bila zaposlena najmanj 12 mesecev v zadnjih treh letih (kar ti nisi bila). Starsevski dodatek pa ti pripada ce si brezposelna.
Bos dobila stalno sluzbo ali ti bodo dali v casu porodniske “odpoved”? V tem primeru je bolje da pred nastopom oz. Ob nastopu porodniske ostanes brez sluzbe in dobis starsevski dodatek

New Report

Close