Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Gnoj na bradavicah v nosečnosti

Gnoj na bradavicah v nosečnosti

Lepo pozdravljeni!

Že celo nosečnost se mi na vrhu prsnih bradavic nabira “gnoj”. Me ne srbi, ne moti… Vseeno pa me zanima ali je to normalno?
Te gnojne kupcke lahko odstranim s pinceto, vendar se v par dnevih pojavijo nazaj. Po tuširanju ko se obrisem z brisačo, se ne odluscijo. Gre za 1-5mm cepke rumenkastorjave barve, v samem vrhu bradavic.
Je mogoce da mi to le izteka že mleko po kapljicah, ki se zadrži na koncu bradavice in se tam zasuši?

Pozdravljena!

Seveda, možno je, da vam izteka mleko! In verjetno gre res zgolj za to. Kolostrum, prvo mleko, je rumenkasto obarvan in popolnoma normalno je, da se izloča tudi že pred porodom – v resnici je to možno že od 16. tedna nosečnosti dalje.

Lahko si nežno obrišete preostanek iz bradavic ali pa poskusite malo “iztisniti” ven to kar se je zasušilo. Če se pojavi srbeč občutek, je lahko to tudi zgolj zaradi nastajanja mleka in občutljivosti bradavic.

Vse dobro,

Klavdija Slapar, diplomirana babica ter štud. zakonske in družinske terapije Inštitut Ataleya, zavod za izobraževanje in svetovanje www.ataleya-svetovanje.com GSM: 041-429-425

New Report

Close