Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Po 2. Carskih rezih naravni porod?

Po 2. Carskih rezih naravni porod?

Pozdravljeni. Mene zanima ali je sploh kje v Slovenijo možno po 2 carskem rezu vseeno poskusiti naravno roditi?

Namrec oba moja carska reza sta bila urgentna. Prvic so mi porod sprozili, ker sem bila toliko cez rok. Sem se lepo odprla in smo poskusali spustiti otroka v porodni kanal vendar ni slo. Po parih urah matranja so me dali na CR.
Drugic sem na vsak nacin zelela naravno spet poskusiti. Na pdp sem bila odprta ze 3cm, 3 dan cez pdp sem ob 21h zvecer dobila mocne in redne popadke. Ob 22h sem bila v porodnisnici odprta 6-7cm, so me dali takoj v porodno in predrli ovoje. Ob 00h sem bila ze 10cm odprta. Ampak se je zgodba ponovila, otrok se ni spuscal v porodni kanal. In po 1,5h so se odlocili za ponovni CR. Prvi otrok je bil 3800g in 52cm, drugi 4550g in 54cm. So rekli da sta oba bila prevelika za mojo medenico.

Sedaj me zanima, ker bi imela rada se kaksnega otroka z casom. Ali je mozno da vseeno tudi v tretje poskusim z naravnim porodom, ce bi bila velikost otroka manjsa in bi se porod zacel sam kot v drugo?
Ker mi je to najvecja želja in bi res rada najdla porodnisnico in zdravnika, ki bi mi vsaj dovolil to moznost da poskusim!

Ima katera izkušnje?
Dr. PUŠENJAK?

Hvala 🙂

New Report

Close