Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Študenti v porodnem bloku porodnišnice Ljubljana

Študenti v porodnem bloku porodnišnice Ljubljana

Pozdravljeni!

Temo odpiram, ker se bliža moj predviden datum poroda (rodila bom prvič) in z možem razmišljava o izbiri porodnišnice Ljubljana. Nisem popolnoma prepričana, če želim ob svoji obravnavi študente babištva/medicine. S tem namenom se obračam na Vas, ki ste ob svojem porodu imele študente, da mi poveste, ali ste vesele, da so bili ob Vas ali ne? Slišim namreč različna mnenja – baje je lahko tudi moški. So vam bili v podporo ali v napoto? Vem, da se nekje morajo učiti, če želijo postati usposobljeni za delo v porodnem bloku / na poporodnem oddelku, vendar me je strah, da bi zaradi neznanja kakorkoli škodovali meni ali mojemu otroku. Prosim za mnenja, zgodbe, govorice.

Vsem, ki boste podelili mnenje hvala!

Lp, Bisa

Pozdravljeni, Bisa.

Niste prepričani ali bi si želeli imeti ob porodu študenta, bodočega porodničarja.

Svetujem vam, da se za najprej uskladita s partnerjem. To je najbolj pomembno za vajino bodočo, edinstveno izkušnjo.

Kar se tiče študentov; imela sem srečo, da sem dobila precejšen vpogled v različne obporodne zgodbe, tako da vam lahko z gotovostjo zatrdim, da so študentje lahko dodana vrednost, lahko pa so motnja. Odvsino od študenta, koliko je sočuten, koliko je prisoten, skratka, popolnoma enako kakor pri ginekologu – porodničarju.

Dejstvo pa je, da študenta lahko v vsakem trenutku odklonite vi ali vaš spremljevalec.

Srečno!

Jasna Dolamič Gričar

Jasna Dolamič Gričar, mag. Izobraževanje in svetovanje JADRO, s.p. tel: 040 761 258 http://izobrazevanje-in-svetovanje-jadro.si/

Pri mojem porodu je bila ena. Me ni motilo, ker ni samo butasto stala in buljila, ampak je pomagala. Podala babici zdaj to, zdaj ono, pripravila vse za oskrbeti otroka, ko se bo rodil, me spodbujala, spomnila, kako naj diham, itd. Sem pa slišala in brala marsikatero negativno izkušnjo, naprimer prav iz Lj porodnišnice, ko so brez karkoli vprašati porodnico sredi poroda v sobo uturili po več študentov, ki so stali in gledali. Meni bi to bilo zelo nelagodno. Že tako se ti v porodnišnici izgubi čut za intimo, ker je tam pač njihova prva naloga “rihtati” tvoje telo, tvoji zate najbolj intimni deli so zanje samo en kos telesa, ki ga je treba oskrbeti. To je sicer normalno in nujno, da ohranijo tvoje zdravje in življenje, a to, da te vsak, ki ima pet minut časa, spodaj malo pogleda in pretipa, je malce neprijetno. Zato bi dodatno gručo gledalcev odločno odklonila. Vem, da se morajo učiti, a cel kup ljudi, ki strmijo v moje mednožje….. ne hvala. Tako in tako te morajo vprašati za dovoljenje. Brez tega ne sme nihče zraven. In lahko mirno odkloniš. Jaz takrat nisem, ker je šlo samo za eno osebo in ta je sodelovala, ne samo gledala. In zato mi je bilo ok.

New Report

Close