Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Zgodnja pripravljenost na gosto hrano

Zgodnja pripravljenost na gosto hrano

Lepo pozdravljeni,

sem pred dilemo glede uvajanja goste hrane. Sin!, star 3 mesece in 3 tedne, je namreč začel segati z rokami po hrani, ki jo jem. Zdi se mi zelo zgodaj, je pa verjetno v vseh vidikih malo bolj zgoden (npr. oprl se je na komolce pri pasenju kravic pri 5 tednih, od tretjega meseca dalje se iz polsedečega položaja v naročju sam potegne navzgor in obsedi za par minut brez podpore (na trebuščku pa se še ne usede), na plan mu je pokukal majhen delček prvega zobka ipd.). Moji in mozevi starši mi pravijo, da si otrok očitno želi goste hrane, saj se poleg poseganja po gosti hrani tudi obilno slini, ko ostali jemo, obvezno pa ga moram podojiti preden lahko pojem kosilo, saj sicer histerično joka. Po žlički kapljice ali sirup zelo lepo poje. Sama pa sem glede goste hrane v dilemi, sploh ker je glede na smernice še prezgodaj in sem odločena počakati vsaj do 4. meseca. Sicer se izključno dojiva, razen v porodnišnici je cca 5krat dobil adaptirano mleko (sestre so ga v porodnišnici prinesle, ker je bil otrok zlateničen, doma pa sva s patronažno kaj hitro ugotovile, da poje dovolj mojega mleka). V prvem mesecu je tako pridobil 1100g, v drugem 1200g, v tretjem pa zgolj 470g. Je pa v tretjem mesecu zrasel kar 4.5cm, zato težko rečem, ali mu moje mleko zadostuje, ali se je pridobivanje teže upočasnilo. Prosila bi vas za mnenje.

Hvala in lep pozdrav, Nina

Nina, pozdravljeni.

Začutila sem vas kot zelo skrbno in srečno mamico, s srečnim, zadovoljnim in naprednim sinkom, obdano z zelo skrbno družino.

Pojavila pa se je dilema glede (morebitne) potrebe po prezgodnjem uvajanju goste hrane. Zanima vas moje mnenje kljub temu, da smernice poznate. Skrbi vas, ker je v zadnjem mesecu vaš fantek pridobil na teži malo manj, kot je predvideno. Skrbi vas tudi to, da si želi goste hrane, saj sega po njej.

Svetujem vam, da poslušate samo sebe in svojega sinka. Kaj si želite vi? Kaj čutite ob tem, ko ga dojite? Si želite tega še naprej? Kaj vi mislite, da je dobro zanj? Sega morda še po čem drugem, kar ga zanima in ne samo po hrani, ki in ko jo jeste vi?

Vi ste tisti, ki svojega dojenčka najbolje poznate, vi ste tisti, ki ga najbolj razumete. In če pozorno poslušate njega in sebe, boste začutili, kaj je za vaju najbolj prav. Četudi v zadnjem mesecu ni pridobil na teži čisto toliko, kolikor se predvideva.

Mislim, da je pomembno, da naredite tako, kakor se vam zdi najboljše za vaju.

Lep pozdrav,

Jasna Dolamič Gričar

Jasna Dolamič Gričar, mag. Izobraževanje in svetovanje JADRO, s.p. tel: 040 761 258 http://izobrazevanje-in-svetovanje-jadro.si/

Hm.
Če ga primerjam z mojim sinom, je “napreden” samo v izraščanju zob, saj je naš pasel kravice oprt na komolce z dvignjeno glavo, ko je bil star 1 dan.

Zakaj pišem to? Preveč govorite v superlativih, kot da je dalec pred vsemi, je pa čisto normalen skoraj 4.mesečnik.
Zaradi njegove-po vaše, naprednosti, iščete razlog, da bi že prej začeli z uvajanjem goste hrane.
Kar je vse vredu in prav, ampak se vam lahko zgodi, tako kot se je nam, da se ob uvajanju gh lahko poslovite od dojenja.
Kaj boste pa potem?

Dojit dokler se da, z gosto hrano so same preglavice…čez 1 mesec več ne boste imeli idej, kaj mu še dat.

New Report

Close