Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Težave pri dojenju

Težave pri dojenju

Pozdravljeni,
doma ima 2,5 mesečno deklico. V ponedeljek sva bili na Bownovi terapiji zaradi krcev, ki se pojavljajo vecinoma okrog 19.ure. Po opravljeni terapijo naj bi bilo nekateri otroci bolj razdražljivi (na kar me je opozoril terapevt) simptomi pa naj bi minili nekje do 72 ur po opravljeni terapiji. Odkar sva prišli s terapije so podoji postala prava muka. Ko začne kazati znake lakote (obrača glavico, se rahlo oglasa), jo pristavim. A takoj ko jo postavim v polozaj za dojenje se začne strašansko jokati, v obraz postane rdeča. Dogaja se da dojko samo parkrat potegne nato pa spusti, poskušam vztrajati da poje čim več, čeprav jo venomer spušča, dokler se ne začne jokati. Ponavadi se joka tako, da ima vrat čisto trd in je sploh ne morem več pristaviti nazaj. Ko jo dvignem je boljše, podre kupček in jo pristavim nazaj, a se spet takoj ko jo približam dojki začne blazno jokati. Poskusila sem dojenje v različnih položajih, sede, leže ob zibanju. Ne pomaga nič. Včasih že ne vem več, ali se joče zaradi krcev ali zato, ker je lačna. Poskušam jo pogosteje pristavljati, a brez uspeha. Večkrat se zgodi, da se potem ko jo podojim pokaka in mislim, zdaj se je olajšala in lahko nadaljujem, a sploh ne gre. Ker se to prej ni dogajalo, sem nekako vse te težave pripisala stranskim učinkom Bownove terapije, a ker je danes že 5. dan in ni nič bolje, me začenja skrbeti, da bo pričela izgubljati na teži. Kaj se lahko storim? Mimogrede, teža 1. Mesec: 4850 g, 56 cm 2.mesec: 5950 g, 60 cm

Pozdravljeni.

Predlagam vam, da se najprej obrnete na terapevta, pri katerem ste bili. Mislim, da vam bo lahko najbolj pomagal, saj točno ve, kako je terapija potekala.

V primeru, če se težave z dojenjem, tudi po njegovem nasvetu, ne bodo izboljšale, se posvetujte še z patronažno sestro oziroma s pediatrom.

Lep pozdrav,

Jasna Dolamič Gričar

Jasna Dolamič Gričar, mag. Izobraževanje in svetovanje JADRO, s.p. tel: 040 761 258 http://izobrazevanje-in-svetovanje-jadro.si/

New Report

Close