Najdi forum

Spoštovani!
Starat sem 32 let in sem v 24 tednu nosečnosti. Na rednem pregledu mi je ginekolog na podlagi UZ (zdel se mu je zmanjšan pretok žil) predpisal aspirin. Gre za mojo prvo nosečnost in ne želim jemati zdravil po nepotrebnem. Počitim se odlično že od začetka nosečnosti, teža mi normalno raste, pri otroku zaenkrat ni opaziti zastoja rasti. Imam konstantno znižan krvni pritisk. Mami in sestra pri svojih nosečnostih nista imeli nobenih težav. Ugotavljam pa, da sem zelo premalo pila (okoli pol litra do liter vode na dan), kar se trenutno trudim popraviti. Ali je lahko nižji pretok povezan z vnosom premalo tekočine? Ali naj preventivno vseeno jemljem aspirin do naslednjega pregleda, ki bo čez en mesec? Najlepše se zahvaljujem za odgovor.

Zmanjšan pretok krvi lahko privede do tega, da bo tvoj otrok slabše oskrbljen s hrano in kisikom, zato lahko pride do zastoja rasti in lahko celo umre. Je bilo pri meni tako, k sreči dovolj zgodaj ugotovljeno, da so otroka rešili. Rodil se je zelo zahiran (shujšan) in bi kljub temu, da je preživel, lahko imel kake posledice. K sreči jih nima in je zdrav. V drugi nosečnosti sem zato preventivno jemala aspirin, ker se lahko tako stanje ponovi in tudi na pregledu je gonekolog opazil nekoliko slabši pretok. Otrok se je potem rodil z normalno težo in normalno velik. Vem, da je “moderno” furati vse čim bolj naravno in se izogibati zdravilom, ampak včasih ni dobro vztrajati za vsako ceno. Zato ubogaj zdravnika in jemlji aspirin. Kar za hec ga ni predpisal. Morda bi ali bo šlo skozi brez težav, tudi če ga ne boš jemala, ali boš tvegala ali ne, je tvoja odločitev. Jaz vem, da ne bi in tudi nisem, ko sem enkrat že bila v strahu za otročka.

Za brezveze ti ga niso predpisali in vnos tekočine nima nobene veze, ker sem sama v prvi nosečnosti bila skozi žejna in pila ko norc, pa sem ravno tako dobila Aspirin.
Kot je napisala predhodnica…če upaš tvegat, je to tvoja odločitev. Ampak eno je to, da se upiraš zaradi sebe, pozabljaš pa, da nisi edina v svojem telesu.

New Report

Close