Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje brce in gibi otroka

brce in gibi otroka

Pozdravljeni!

Sem v 32. tednu nosečnosti in zadnja 2 dni opažam pomanjšano intenzivnost gibov otroka. Še vedno čutim rahle premike, ni pa več tistih intenzivnih, močnih gibov, ki so bili vidni tudi na zunaj. Pred tremi dnevi sem bila na uz, kjer je ginekologinja ugotovila, da je vse v najlepšem redu, otrok se pravilno razvija, ima 2050 g in je dolg skoraj 33 cm. Me skrbi po nepotrebnem ali bi bilo bolje čimprej obiskati ginekologinjo?

Otrok je vedno večji, ima vedno manj prostora, zato tudi gibi niso več tako sunkoviti, ampak bolj blagi. 10 na dan jih moraš čutiti. Če nisi prepričana, pojdi raje na pregled. Jaz sem šla, ker sem en dan zelo slabo čutila otroka, pa je bilo vse ok. Je bil samo v takem položaju, da sem ga slabše čutila. Zdravnik mi je rekel, da bolje en pregled preveč kot premalo, ter dodal “gospa, zato smo pa tu”. Naj te ne skrbi, če bodo zavijali z očmi, da delaš paniko. Gre zate in za tvojega otročka. Vsi ostali niso pomembni.

Imela sem polihidramnij, kar pomeni preveč plodovnice. Gibov skorajda nisem čutila. So ti sploh merili količino?

Drugače pa naj ti ne bo “nerodno”, četudi boš vsak dan pri njih. Če ne našteješ 10 gibov, greš takoj na pregled.

New Report

Close