Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nedorečenost diagnoze

Nedorečenost diagnoze

Spoštovani,

dne 4. 2. 2019 je bil prvi dan moje zadnje menstruacije (ki so sicer redne, 30-31 dnevni ciklusi), tako da bi morala biti sedaj po ginekoloških izračunih v 7.- 8. tednu nosečnosti. Ultrazvok na žalost ploda ni pokazal, samo prazno vrečko v maternici. Trikrat sem opravila krvni test: S-BetaHCG 22.3.2019 je znašal 8829,55 E/L, dne 25.3.2019 -8367,99 E/L, na današnji dan 27.3.2019 – 9145,67 E/L.

Ginekologinja predvideva tri možne scenarije: pozno ovulacijo in zanositev (vendar je vrečka prazna), prazno jajce ali zunajmaternično nosečnost. Krvavitve ni bilo nobene, se pa na levi strani med maternico in jajčnikom pojavlja bolečina – kot da bi kdo s pestjo stiskal, ki je močnejša, ko v službi sedim. Občutek imam, da se mi bolečina sicer v topi obliki širi proti notranji strani leve nogi navzdol. Povedano mi je bilo, da v kolikor bi se pojavila huda neznosna bolečina, moram takoj na urgenco, do takrat bomo stanje spremljali.

Glede na vaše predhodne zapise menim, da je moje stanje nekoliko bolj nujno kot meni moja ginekologinja oz. me je strah, da vsako čakanje ogroža mene glede na enourno oddaljenost do urgence.

Sicer sem stara 30 let, otrok še nimam, sem pa pred letom dni doživela spontani splav v 5. tednu nosečnosti.

Kakšno je vaše stališče glede možne diagnoze in ali mi priporočate obisk urgence-bolnišnice? Ali je v vsakem primeru potreben (laparoskopski) poseg v moje telo?

Iz srca se Vam zahvaljujem za hiter odgovor v moji osebni stiski. Hvala in lep pozdrav!

Če prav razumem, v nobenem od treh primerov ni pričakovati, da boš dobila otroka, ker je v vseh treh situacijah nosečnost izgubljena. Imam prav ali sem kaj narobe razumela? Če imam prav, ne razumem, kaj naj bi torej čakali. Zakaj te takoj ni poslala na čiščenje in zadeva bi bila rešena, ti pa ne bi bila v nevarnosti. Če te boli, pojdi na urgenco in naj pogledajo. Pa boš videla, kaj bodo rekli. Jaz tudi ne bi čakala, da se kaj zgodi, ampak kar zahtevala, naj nekaj ukrenejo.

“Moja prijateljica” hvala za odgovor. Dobro si razumela:) Na urgenco sicer nisem šla, sem pa se danes v večernih urah vsilila k že preverjenemu zasebnemu ginekologu. Le-ta mi je predpisal tri tabletke Cyprostol za prekinitev “nosečnosti” in povedal, da je 90 % verjetnost za “prazno jajce”, ker ni vidne proste tekočine ob IVM. Jutri po službi jih vzamem … potem pa bomo videli, kako bo. Svetoval je 6 urni nadzor domačih po zaužitju. Sedaj le držim pesti, da je diagnoza dobra, da so tablete prava rešitev in da jih dobro prenesem ter se telo sčisti. Lep pozdrav!

New Report

Close