Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje odprta 1cm v 34.tednu

odprta 1cm v 34.tednu

pozdravljeni,
noseca sem 34t in 6dni. vceraj sem po spolnem odnosu zakrvavela in se sla pokazat. receno mi je bilo da sem se odprla za 1cm,imam zmehcan MV in je glavica ze nizko. 5dni pred tem sem imela kontrolo pri ginekologinji,ki je takrat rekla da je MV se zaprt in nic skrajsan in zmehcan. Je mozno, da je to sprozil spolni odnos (ki ni bil grob)? so mozne tako hitre spremembe? je to napovednik za prezgodnji porod? hvala za odgovore:)

Obstaja teorija, da sperma mehča maternični vrat. Spet drugi pravijo, da to ne drži. Kaj so ti pa na pregledu rekli? Si vprašala, če je za to mogoče kriv odnos? Si vprašala, ali boš mogoče zato prej rodila?

sem vprasala ce je mozno da zaradi enega spolnega odnosa in je rekla da ne more trdit zagotovo… tudi mi ni nic povedala ce je moznost prezgodnjega poroda,samo naj pocivam :/

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem bila v 32 tednu odprta skoraj 2 cm, zato so mi odredili ležanje, ker je to pomenilo nevarnost prezgodnjega poroda. Kljub temu sem rodila prej, v 36 tednu. Počivaj in boš videla. Mi je pa čudno, da si vprašala in ti niso nič odgovorili. Karkoli bi ti rekli bi bilo gotovo zate lažje kot negotovost.

Moj primer te mogoče lahko malo pomiri.
Isto v 34.tednu odprta 1cm.
V 40.4 tednu poslana na sprožitev poroda zaradi premalo plodovnice. Od sprejema do porodne sobe sem se odprla za 3cm, tako da so mi samo še predrli mehur. Po 4 urah sem se že cartala z našim 4kg-skim lepotcem.

New Report

Close