Najdi forum

MORFOLOGIJA

Živjo,
delim svojo današnjo izkušnjo z morfologijo..
Sem v 19.tednu nosečnosti (prva nosečnost) in sem se veselila tega pregleda. Pridem do ginekologinje (nadomestne), ki me je kot pri vsakem obisku vprašala, če sem prvič pri njej, ko ji povem, da ne me vpraša po boleznih in ali sem prvič noseča (vse to že ve). Se vležem na posteljo in ona začne s pregledom. Moj fant se smeje za njenim hrbtom, ker gospa ni prižgala ekrana. Njena faca začudena, ker ni razumela zakaj nič ne vidi. Po kakšni minuti ugotovi, da ekran ni prižgan, nato pa so ji bila velika uganka vse tipke na aparatu. Ni vedla kako začet merit, kako slikat. Ker je že v moji prisotnosti uporabljala to aparaturo.
Ko je končno začela s pregledom je bilo vse nemo, povedala mi je samo kje so roke in noge in glava (kot da sama tega nisem vidla), zmerila je trebuh, glavo in stegnenico. Utrip srca nisem slišala, ni se niti posvečala temu, dobro da sem vidla, da bije srce, ker ona ni povedala nič.
Pove, da je vse ok videti, ko jo vprašam za spol, reče da ne vidi dobro, ampak da se ji zdi da je punčka.
Zaskrbelo jo je samo to,da je ena stegnenica manjša od druge ( za 1mm) in da me bo poslala v porodnišnico, da tam še enkrat preverijo.
Ko sem bila na nuhalni, je bila presenečena kako dobri so rezultati, skoraj 100% je bila da je punčka, dobila sem tudi slikice, uglavnem vse super.
Ker je to moja prva izkušnja vas prosim, da mi poveste, ali je me mora kaj skrbeti (kakršnih koli drugih rezultatov nisem dobila).
Hvala za odgovor in lep pozdrav 🙂

Sama ne bi vedela, kaj ti rečt. Vsi govorijo o tej morfologiji, kot da je to nek blazen oh in sploh dogodek, štetje prstkov na rokicah in nogicah in solze sreče bodočih staršev, pa ves nasmejan ginekolog, ki ti svečano oznani spol, če seveda želiš izvedeti … No, midva nisva doživela nič od tega, pa nama ni bilo nič žal. No, morda malček na začetku, ampak kmalu ti je jasno, da ne rabiš tega ujčkanja in da je bistvo vsega skupaj to, da je z otrokom vse ok. Je pa res, da je meni morfologijo delal Pušenjak in da sva mu oba slepo zaupala, čeprav z nama sploh ni komuniciral (le sestri je narekoval, kaj naj zapiše), kaj šele da bi šel štet prstke :D. Na koncu je samo zaključil: “Vse je v redu.” Nama je bilo to dovolj. V tvojem primeru pa bi si jaz skoraj zagotovo privoščila še eno samoplačniško morfologijo, ampak je res odvisno, koliko zaupaš tej nadomestni ginekologinji. Kot pravim, Pušenjaku sva midva na slepo zaupala, ne vem pa, kako bi se počutila, če bi enak pregled opravil nekdo, o katerem ne vem čisto nič in mi deluje ekstra zmedeno …. Ma kakor berem te forume, se res najdejo ginekologi, ki te prav nič ne pomirijo, kvečjemu obratno … Srečno …

Aja, sori, šele zdaj sem opazila, da te je itak poslala na ponovno preverjanje. Potem pa sploh ni panike, če ti bodo še enkrat merili vse, boš imela en bolj “strokoven” pregled …

New Report

Close