Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Danes je tak dan…

Danes je tak dan…

Evo, jaz pa bom danes ta zelo malo obiskan forum izrabila, da se malo razpričam in malo pojamram in kaj zanimivega povem o svoji nič kaj posebni nosečnosti … Predvsem zato, ker je danes prvič, da sem ves dan že v postelji, ker sem preprosto izčrpana. Čakata me še dva meseca do roka, do zdaj pa še nisem izrabila “bonusa”, da ležim kot krava in ne počnem ničesar koristnega. Evo, niti psa verjetno ne bom peljala ven, ga bo partner sam. Danes prvič ne grem na sprehod, sicer prehodim kar nekaj km na dan (od 4 do 6). Kljub temu sem pridobila več kot 10 kg, najbrž zato, ker sem štartala presuha in moji koščeni kolki ne bi niti zdržali tega deteta. Pozna se mi samo velik trebuh in večja rit, morda malo tudi stegna. Pred kakim mesecem so me označili za nosečnico z gestacijsko sladkorno in od takrat naprej delam seznam sladkarij, ki jih bo moral partner nabavit takoj po porodu. Evo, če katero zanima: imam vse vrednosti do meje, do zdaj sem imela povišani le dve (enkrat kriva polovica pice, enkrat pa ričet – verjetno prerazkuhan). Imam pa danes, ko ležim kot en nasedli kit in se mi ne da niti po en kozarec vode, malo višje vrednosti. Tako da miganje res pomaga in znižuje cuker. Ampak danes bi s takim užitkom snedla nekaj od tega:
– pol Domaćice (cele glih ne bi),
– eno kremšnito, ampak mora bit res sveža in kremasta,
– slivovo pito iz Zvezde,
– piškote linške oči,
– čokoladni žepek iz Hoferja,
– pol pekača domače dolgo vzhajane pice s pršutom in papriko in bučkami in gobami ali pa samo z mocarelo in baziliko.
No, nič od tega ne smem, ker se bom potem počutila krivo oz. bom fasala previsoko vrednost in potem bo na naslednjem pregledu ena velika rdeča pika v tisti knjižici in potem bom nemara na insulinu. Skratka, z vsem tem bom počakala. Upam, da bo na naslednjem pregledu ginekolog naredil UZ, da vidimo, kam je to dete šlo, ali nabira preveč maščobce ali je povsem fit… Najbolj me je pa strah sproženega poroda. Poleg dojenja. Ampak sprožen porod se mi sliši še hujši – kot eno tako novodobno mučenje, ki ga delajo pod pretvezo, da bo zate in za otroka bolje tako. Upam, da ga ne doživim. Nisem fanatik na vse 100% naravno, konec koncev sem se šla cepit proti gripi in proti oslovskemu, ampak bi želela, da mojo maternico pustijo pri miru, dokler sama ne opravi svojega… Upam, da bo tako. Joj, res bi jedla kaj ekstremno bogatega z enostavnimi OH :((. Sploh ni užitka ždeti pod dekco, ne da bi zraven smukal nekaj drobljivega, ki se ti potem valja po rjuhi še celo noč… Nič, to je to. Sem se izpričala. Adijo.

Te povsem razumem. Tudi sama imam sladkorno in mi je zdravnica na začetku dovolila, da malo eksperimentiram, katera hrana v kolikšni meri zviša vrednosti. Navajena sem bila redno po kosilu “nekaj sladkega”, zato mi je sedaj precej mučno. Imam tedne, ko zdržim bp, in dneve, ko cel dan sanjarim o čokoladi na tisoč in en način. No, moji eksperimenti so ugotovili tole: če se držim enot OH po priročniku, lahko po kosilu zmažem košček ali dva čokolade in so vrednosti še vedno v mejah, ki jih zdravnica pohvali. Ko je res sila za pico, greva z mojim v gostilno in naročim na svoji polovici katero koli se mi zazdi in zraven veliko mešano solato (ki vsebuje trdo kuhano jajce, kot vir beljakovin). Pojem 1/4 normalno velike pice in skledo solate. Ob sprehodu so vrednosti po takem obroku še vedno zelo znotraj sprejemljivih mej. Tako se prekršim, da je volk sit in koza cela. Res pa je, da imam sedaj, ko se bližata zadnja mesece, počasi težave z zatekanjem, in se bom pici najbrž res odrekla zaradi soli.

New Report

Close