Med.Over.Net

Nosečnost

Podpora, nasveti in vzpodbudne besede, ki vam pomagajo v trenutkih negotovosti, ko pričakujete otroka. Izmenjajte nosečniške radosti in tegobe.

Verjetnost nosečnosti

Default avatar

Ajrad

Pozdravljeni. Prosila bi za vaše mnenje o tem, koliko je velika verjetnost za nosečnost,da se malo pomirim ali pa začnem delat paniko. Imam 5 mesečno hčerko,ki je polno dojena. 4 mesece jemljem Cerazete tbl. Prejšnji četrtek sem začela z novo tablico tbl,v petek imela SO, v nedeljo pa sem ugotovila,da sem pozabila vzet 1 tbl(verjetno pozabljena v soboto,obstaja pa možnost,da v petek). V nedeljo sem vzela Escapele. Po porodu menstruacije še nisem dobila. Včeraj zvečer,torej 5 dni po SO pa sem imela močno vrtoglavico in malo mi je bilo slabo,upam da le posledica utrujenosti in zelo malo spanja. Kdaj bi bilo smiselno,da opravim test nosečnosti?
Default avatar

Samo enkrat

5 dni po SO ne moreš imeti znakov, ker še ne moreš biti noseča.
Od tega, da semenčece najde jajčece in da pride do same vgnezditve traja najmanj 7 dni (če sta se našla takoj).
Default avatar

Ajrad

Sama fiziologija mi je znana,sam priznam da sem kar malo v dvomih,ker mi je ginekologija kar hitro rekla,da je možnost zanositve in naj vzamem Escapele,ker pri obeh nosečnostih sem zanosila takoj,v prvo,kljub dolgoletni hormonski zaščiti. Pa še sodelavka je vzela jutranjo tbl in kljub temu zanosila in rodila :-) Pač malo me grize ta dvom in ne vem,kdaj bi bilo smiselno naredit test glede na to,da še nimam menstuacije.
Default avatar

Samo enkrat

Seveda je možno, da si zanosila...vsak mesec, ko imaš nezaščiten SO, je možno.

Opisani znaki pa pač niso nosečniški, ker je nemogoče, da si 5 dni po SO noseča.
Samo to.

Jaz sem dobila M dva meseca po porodu in ker je najprej ovulacija in potem M, bi teoretično lahko 10.mesecev po porodu spet ležala na porodni postelji.
Default avatar

Miha2262263

Lepo pozdravljeni.
Star sem 19 let in imam punco že pol leta. Prvi spolni odnos sma mela pred kratkim. Bila je namrec devica in stara je 17 let.
To sva počela brez nikakršne zaščite. Preden mi je prslo sem ga ven potegnil ampak skrbi naju zaradi predsemenske tekočino ki jo redko moških občuti. Zdaj naju zanima če je lahko ona noseča saj bi bil to za naju prevelik šok. In nevem mesntruacijo bo dobila priblizno cez 2 tedna in kaj če ho dobi se lahko pomiriva in ni noseča al kako je pr puncih nimam pojma. Al kaj naj narediva kakšen test nosečnosi?? Če test pokaźe dve crtice kaj naj cim prej k zdravniku da odsratni plod al kako ker oba vema da otroka nebi imela sedaj ... Prosim za cim hitrejsi odgovor da se z njo pogovoriva kako pa kaj bova ker zaenkrat nebi vmesavala starsev se posebi ce na donkcu bova ugotovila da ni noseča??
Default avatar

Ojoj no

Miha2262263 je napisal/a:
Lepo pozdravljeni.
Star sem 19 let in imam punco že pol leta. Prvi spolni odnos sma mela pred kratkim. Bila je namrec devica in stara je 17 let.
To sva počela brez nikakršne zaščite. Preden mi je prslo sem ga ven potegnil ampak skrbi naju zaradi predsemenske tekočino ki jo redko moških občuti. Zdaj naju zanima če je lahko ona noseča saj bi bil to za naju prevelik šok. In nevem mesntruacijo bo dobila priblizno cez 2 tedna in kaj če ho dobi se lahko pomiriva in ni noseča al kako je pr puncih nimam pojma. Al kaj naj narediva kakšen test nosečnosi?? Če test pokaźe dve crtice kaj naj cim prej k zdravniku da odsratni plod al kako ker oba vema da otroka nebi imela sedaj ... Prosim za cim hitrejsi odgovor da se z njo pogovoriva kako pa kaj bova ker zaenkrat nebi vmesavala starsev se posebi ce na donkcu bova ugotovila da ni noseča??
In zakaj sta to počela brez zaščite? Seveda je lahko noseča. Če ima za dobit menstruacijo čez dva tedna, pomeni, da je sedaj ravno v času ovulacije, kar pomeni, da je najbolj plodna. Dokler ne dobi menstruacije, ne bosta vedela nič. Če menstruacije ne bo, lahko naredi test. Malce grobo ti bom rekla, ampak če se gresta, da sta odrasla, potem tudi ravnajta odraslo in uporabita zaščito.
Default avatar

Miha2262263

Saj vem preprosto glupa sma al kako. Lahko še samo kaj naj potem gre k zdravniku al kako otroka sedaj nebi imela saj sva sele v srednji soli? Lahko se odstrani plod so kaksne posledice zaradi tega?
Default avatar

Ojoj no

Če dobi menstruacijo, potem ni noseča. Če zanosi, mora takoj do ginekologa. Ta ji napiše napotnico za splav. Ja, zarodek odstranijo. Posledice so vedno možne, saj je pri vsakem posegu prisotno tveganje. Če ne drugega, lahko punca občuti nek občutek krivde in pade v depresijo. Včasih pride do kakega vnetja. Poznam žensko, ki je po splavu dobila hudo vnetje in potem ni mogla več zanositi. Možnosti so majhne, a so in prav je, da vsaka ženska to ve. Večina žensk nima posledic.

Ne morem pa mimo tega, da tako malo vesta o osnovah spolnosti, delovanju ženskega telesa in zanositvi. Kako se lahko spuščata v spolnost, če niti tega ne vesta, da menstruacije v nosečnosti ni? Punca naj gre do ginekologa, ta naj ji razloži čisto vse in naj tudi ona vpraša vse, česar ne ve in jo zanima. Ker pri 17 in tvojih 19 je zadnji čas, da si te stvari razjasnita.
Default avatar

Primorka31

Živijo punce. Jst imam sledeče stanje pa sem vedno bolj zmedena. Če ima ali je imela katera podobno situacijo, bi res bila vesela mnenja.
Torej, ZM 1.2, kolikor toliko normalna, zdaj 1.3. krvavitev, ampak toliko da je tampon le dobil barvo, praktično zelo malo, trajalo kot ponavadi 5 dni. Ampak v januarju se mi je naredila cista in mi meša štrene. Potem se mi je malo zmanjšala. V februarju ko naj bi bila ovulacija sem imela spolne odnose. Od predvidene vgnezditve imam blažje krče, vsak dan mi bolj dela slabo, vonjam na km, bradavice so občutljive in boleče,... Danes sem delala test in je bil negativen. V ponedeljek imam pri G UZ, da se vidi kako je s cisto. Zaradi ciste imela podobne smptome, in že 2 meseca nazaj mislila da sem zanosila.
Prosim še za kakšno mnenje.. Hvala