Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Enojna popkovna arterija

Enojna popkovna arterija

Spoštovani

Na pregledu nuhalne svetline je ginekolog zaznal enojno popk.arterijo, preostali rezultati z izjemo trenutno povišanega srčnega utripa so bp, vključno s pretočnostjo. Prebrala sem vaše pretekle objave in se zavedam, da obstaja verjetnost, da na enojna arterija na zdravje ploda nima vpliva, hkrati pa tudi da predstavlja enega izmed mehkih dejavnikov kromosomskih napak. Posledično me zanima, kako zanesljiva je ugotovitev o prisotnosti zgolj enojne arterije na preiskavi v 13t nosecnosti oz.ali se lahlo v kasnejsih tednih slednje napove z vecjo gotovostjo? Se torej sum izkaze kot neipravicen? Prav tako me zanima ali ugoden rezultat niftytesta (plus) kjub enojni arteriji zadostuje za sklep, da se slednje ne bo odrazalo v kromosomskih napakah, pac pa povsem zdravem otroku?

Za odgovore se vnaprej najlepša zahvaljujem!

Lp

Meni so tudi tole odkrili v 24 tednu. Nato sem imela na 2 tedna preglede v LJ kjer so merili otroka in koliko napreduje.

Moja deklica se je rodila po roku, imela pa je nekoliko manj kot 3 kg, 51 cm.

Sedaj bo imela 3 mesece in sama še nisem ugotovila, da bi imela kakšno “napako”. Sorodniki, ki imajo otroke celo govorijo, da prehiteva.

Sama sem recimo imela zadnje meritve 1 mesec pred porodom in so rekli, da ima cca. 3 kg. En mesec kasneje se je pa rodila še ne tako težka, tako da ali so bile meritve napačne, ali pa je stagnirala 1 mesec, kar pa ne verjamem.

Sama sem naredila samo nuhalno svetlino, drugih plačljivih testov nisem delala.

Bi pa danes šla veliko bolj mirno skozi nosečnost kot pol leta nazaj. Takrat so živčki kar delali na polno.

Sama sem imela še nosečniški diabetes in dokler sem se držala strogega zdravega prehranjevanja je bilo moje počutje zelo slabo. Ker nisem nikoli imela povečanega sladkorja sem potem zelo omilila dieto in mi je bilo veliko boljše. Imam občutek, da bi ob dieti otroček bil še lažji.

Je pa to moje subjektivni mnenje.

Sicer pa vam je že doktor v drugi temi odgovoril, da se pričakuje zastoj rasti v 3 tretini nosečnosti.

New Report

Close