Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Prezgodnji porod + možganska anevrizma

Prezgodnji porod + možganska anevrizma

Pozdravljeni,

stara sem 39 let, gre za prvo nosečnost 29t 6/7 in v zadnjih treh dneh čutim bolečine v maternici oz. krče podobne menstrualnim, le da blažje. Občasno mi otrdeva trebuh, stalno je prisotno tiščanje v sp. delu trebuha, (prevsem pri hoji oz. stanju), ki ob ležanju nekoliko odleže. Zato v glavnem počivam. Dolžina MV je 2.4 mm (10 dni nazaj 2.8 mm), v preteklih letih sem imela 2 leetza.

Včeraj sem dobila prvo injekcijo za razvoj plodovih pljuč, vzeli so tudi vzorec fetalnega fibronektina v nožničnem izcedku, ki je bil pozitiven. Skrbi me, kako verjetno ob pozitivnem vzorcu lahko pride do prezgodnjega poroda v nasl.14 dneh (tako so rekli)?

Zanima me tudi, če je porod lahko ob manjšem plodu, kar v teh tednih še je, lahko kaj lažji, kot bi bil sicer?

Imam doživljenjsko terapijo z aspirinom 100 zaradi operacije možganske anevrizme pred leti. Zanima me, če je smiselno kaj prej prenehati s terapijo, bojim se namreč obilnejše krvavitve. Anevrizma je izločena iz obtoka, nevrolog je podal mnenje, da lahko rodim vaginalno.

Hvala za odgovore in lep dan.

New Report

Close