Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje IZRAČUN NOSEČNOSTI V TEDNIH

IZRAČUN NOSEČNOSTI V TEDNIH

Pozdravljeni, imam prijateljico, ki ima velik problem. S svojim nekdanjim partnerjem je imela zadnji spolni odnos 18.-19. Julija. 23.julija je dobila menstruacijo, ki je bila zelo blaga, čudna in trjala je nekje pribl. 3 dni. 10 dni po tem je imela spolni odnos z drugim fantom in sicer 29.ga septembra. Sedaj je noseča, bila je na pregledu, kjer ji je ginekolog izračunal, da je trenutno v 10. tednu nosečnosti. Razlika med spolnima odnosoma je le 10 dni, zato ni prepričana čigav je otrok.

Je večja možnost, da je otrok od nekdanjega partnerja, ali od fanta s katerim je bila 10 dni kasneje?

Se opravičujem, s fantom je imela 10 dni po tistem odnos torej, ne 29 septembra ampak 29ga julija.

Kakor vem, gastacijska starost je +-3 dni, vse pa je odvisno od poteka rasti in razvoja otroka. Tako, da tvoja kolegica dokler ne opravi dnk kateri se lahko izvede tudi med nosečnostjo, če se opravi amniocinteza, ne bo vedela kdo je lahko oče. Kdaj točno pride do oploditve pa res ne morejo natančno določiti, vse je zgolj okvirno. Sama sem zanosila 5 dan men,ciklusa torej zadnji dan moje menstruacije in ne teoretično na 14 dan cikla. Kako vem, ker sem samo takrat imela odnos in konec meseca kar pa je bila prevelika razlika in gastacija je ustrezala datumu zadnje menstruacije.
Naj iskreno pove enemu al drugemu, da ni prepričana in naj opravi testiranje in razblini dvom.

New Report

Close