Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Kdaj izključiti možnost nosečnosti?

Kdaj izključiti možnost nosečnosti?

Pozdravljene,

imam eno veliko zmedo in se obračam na vas z namenom, če bi katera, s podobno izkušnjo, znala kaj svetovati.
V avgustu sem dobila menstruacijo (16.8.), po kateri sem krvavela še 10 dni (najverjetneje zaradi ciste na jajčniku – tiste, ki nastane zaradi ovulacije), natančneje do 28.8., ko sem vzela prvo progesteronsko (Dabroston) tableto, ki mi jo je predpisala moja G.
Počutje se je v trenutku izboljšalo, tabletke sem jemala 10 dni. V treh dneh naj bi dobila menstruacijo, vendar je nisem.
Peti dan sem začela krvaveti, vendar se mi zdi, da to ni bila menstruacija. Ni bilo prisotnega niti tistega tipičnega vonja, niti ni bila krvavitev “te sorte”. Delovala je bolj, kot da bi se mi nekje notri naredila rana iz katere bi krvavela in bi se to videlo, ko sem šla na vodo. Zadostovali so ščitniki perila, ki so bili malce zaflekani.
Teoretično bi lahko to bila ugnezditvena krvavitev (glede na koledarček).
Ob tistem času se mi je pojavilo tudi kup simptomov: boleče in polne prsi, krči, zaprtost, glavoboli, žeja, čuden okus v ustih, želja po sladkem (sicer ne maram sladkega), pa še kaj bi se našlo.
Naredila sem kup testov, ki so bili negativni (zadnjega danes, 37. dan).

Imam naslednja vprašanja:
– ali je možno, da po progesteronski kuri ne pride do menstruacije? Na primer zaradi omenjene ciste, čeprav je cilj tablet tudi to, da se cista izloči?
– Bi lahko krvavitev, ki je bila nenavadna in je trajala samo en dan, bila v bistvu menstruacija? Jaz imam običajno šibke menstruacije (3 dni, en paket vložkov), ampak tole je bilo bistveno manj.
– Kdaj je tisti zadnji datum, ko lahko nosečnost “obesim na klin”? Prebrala sem kup zgodb o tem, kako so nekatere dobile plusek precej kasneje, kot je običajno. Po eni strani nočem preveč upati, po drugi je pa fino vedeti, da kanček upamnja še je. 🙂 Moji cikli so sicer neredni, trajajo med 30 in 40 dni.

Naslednji teden sem naročena pri ginekologinji, ampak raje vprašam tukaj, saj moja ginekologinja ni pripravljena kaj dosti razlagati, kljub mojemu trudu, da bi razumela, kaj se dogaja tam spodaj. Sem v fazi menjave, ampak sem pri novemu naročena šele marca.

Hvala za kakršnokoli pomoč.

New Report

Close