Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosečnost ali zmešnjava hormonov?

Nosečnost ali zmešnjava hormonov?

Spoštovani.

Da bi lahko podali čim bolj natančen odgovor, mi dovolite, da napišem sestavek in potem na koncu vprašam kar me zanima.

Stara sem 26 let, visoka 171 cm, težka 85 km. Pred cca dvemi leti sem prenehala jemati kontracepcijo Yaz, vendar še nisem poskušala zanositi.
Takoj po prenehanju jemanja, so bile moje menstruacije še vedno na 28 dni, redne.
Ven so mi udarili mozolji, predvsem po bradi in ličnicah ter občasno glivično vnetje nožnice, kateremu je sledila takojšnja menstruacija.

Po enem letu se je ciklus podaljšal na 30 dni, mozolji so se umirili.
Leto in pol kasneje je ciklus že na 32 dnevih. Občasno imam izbruh aken (teden pred menstruacijo, potem izginejo).

V mesecu avgustu sva pričela delati na otroku. Zadnjo menstruacijo sem dobila 17. AVGUSTA in potem vsak dan delala ovulacijske teste. Ovulacijski test je bil pozitiven 9., 10., 11.ga SEPTEMBRA! Ta čas sva pridno izkoristila.
Tri dni kasneje, torej 13. septembra sem dobila glivično vnetje, pozdravila sem ga s Canestenom. Izbruhnili so hormoni. Predvidevala sem, da bom v nekaj dnevih dobila menstruacijo.

Danes je 35 dni od prvega dneva ciklusa (17. avgusta), menstruacije ni od nikoder. Ponavadi imam prej vsaj izcedek, sedaj tudi tega nimam.
Prsi so občutljive, predvsem bradavice, bolj se mi vidijo male žilice (kapilare) po dojkah, napihnena sem in želim si sladkega.

Naredila sem že test nosečnosti, trikrat… vsi trije so bili negativni, tudi današnji na jutranji urin.

Sedaj bi želela vaše mnenje,

– ali mislite da je to le hormonska zmešnjava?
– ali naj se v primeru hormonske zmešnjave oglasim pri ginekologu
– ali mislite da je to nosečnost, vendar je zaradi pozne ovulacije test še vedno negativen
– ali mislite da so bili ovulacijski testi sploh zaneslivi, ker vsi pravijo da ovulacija tako pozno ni možna in da bi morala priti 14 dni po menstruaciji.

HVALA

V kolikor ste imeli ovulacijo okoli 10., potem lahko pričakujete menstruacijo med 22. in 26. Menstruacija namreč sledi ovulaciji po približno 14 dni, če ne pride do oploditve in ne obratno, kakor ste zapisali.

Hvala za vaš odgovor,

da zaključim debato, danes dva testa Clearblue pozitivna 1-2 tedna nosečnosti.

New Report

Close