Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Samo izkašljati se moram …

Samo izkašljati se moram …

Pozdravljeni!

V resnici nimam posebnih vprašanj, sem le tako napeta, da moram vse skupaj deliti na forumu.

Načrtujeva otročka, v tem mesecu sva poskusila prvič. Nisem pričakovala, da me bosta ta dva tedna pred pričakovano M tako izmozgala. Groza. Imam kratek cikel, med 24 in 26 dni, zato sem O predvidela v prvih dneh po koncu M. Nekje od 14. dne cikla sem postala rahlo obsedena z nosečnostjo, zdaj sem pa že razvalina. Berem kot nora, ves Google že znam na pamet, zrecitiram lahko vse možne simptome … Verjetno že do te mere, da sem se prepričala, da jih imam. Seveda sem tudi že opravila dva testa, oba negativna. Danes naj bi dobila M, vendar je še ni. Test sem naredila danes zjutraj, vendar je bil prostor za testno črto bel kot sneg.

Glede na to, da sem res prebrala OGROMNO zgodbic in nasvetov in seznamov, vem, da moram pač počakati. Vendar šele zdaj razumem, kako je čakanje psihično obremenjujoče. Ne uspem narediti ničesar, takoj, ko se spravim k računalniku, začnem brskati za simptomi in brati zgodbice. Partner je sicer razumevajoč, vendar je jasno, da je čisto umirjen, saj nama je ginekolog rekel, da naj pač najprej eno leto poskušava in če ne bo šlo, bomo začeli s preiskavami. On si je to lepo zapomnil in zdaj ima to v glavi in ga ne sekira, če pač v prvo ne rata. Tudi mene ne bi smelo! Kljub temu se zalotim, da mu skoraj rahlo zamerim, ker je tako blaženo miren, mene pa razganja od radovednosti (in morebitnega razočaranja, ki ga lahko fašem v teh dneh …).

Trenutno doma nimam nobenega testa (kupila sem le First Sign Duo, že porabila), tako da tokrat razmišljam, da bi šla po Clear Blue. Še vedno je možno, da se M prikaže zvečer, jutri ali celo pojutrišnjem (navadno je zelo redna, vendar se bojim, da sem jo tokrat kar sama sebi odgnala s temi živci). In mene je groza, koliko časa bom še morala čakati na JASEN odgovor. Morda bi morala takoj na krvni test, da se ohladim, pomirim in pridem k sebi …

Nič, to je to. Hvala, če je kdo bral.

LP

Ne skrbi, je normalno, da si nestrpna. Vsi bi radi čimhitrejši odgovor na to… Se spomnim svojih prvih mesecev, ko sem pred vsako menstruacijo čakala na tisti magični plusek. Moj nasvet: ne delaj testov prej kot 2 dni po izostanku menstruacije, ker drugače boš lahko tudi po 20 evrov na mesec zapravila za teste…

Hvala za prijazne besede!

Nestrpnost in neučakanost in vsa norija okrog testov se je “zaključila” s pozitivnim krvnim testom! Sicer je vrednost beta HCG kar nizka, vendar baje je to lahko normalno. Danes zjutraj je tudi test Baby Check Mini pokazal mojo prvo pozitivno črtico :). Jutri imam pregled pri ginekologu, da potrdi vse skupaj.

Zdaj bo na vrsti norija zaradi vsega, kar še pride!

No, pa sem se izkašljala :).

New Report

Close