Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Razlaga ginekoloskega izvida

Razlaga ginekoloskega izvida

Pozdravljeni,

Zivim v tujini, kjer mi je poteklo zdrv.zav. in ga zaradi dopustov nisem uspela podaljsati. Zato sem se odlocila za samoplacniski gin.pregled/ultra zvok v Sloveniji. Ko, pa sem domov prejela izvid pa sem pravzaprav ugotovila, da nic ne razumem. Prosim za pomoc in (bolj “po domace”) obrazlozitev izvida.

Skratka… zadnjo menstruacijo sem imela 23. maja. Pred tem vedno redna in b.p. Ker je bilo v zadnjem casu prisotnega dosti stresa mi je jasno, da je to eden vecjih razlogov za moj izostanek. Stara sem 27 in s partnerjev si zelo zeliva otroka, zato sem zaskrbljena. S pregledi bi zaradi sluzbe nadaljevala v tujini, kjer pa so zelo pocasni in za njih ni nikoli niv dovolj resno in “lahko pocaka”.

Gin. je zapisala:

TT 60.1 Kg, TV 170CM, ITM 21
RR 102/65mmHg

St.gyn: vulva, vagina b.p., porcija gladka. Palpatorno uterus primerno velik, neobcutljiv, adneksalno b.p.
VUZ; uterus v AVF, ednometrij tanek, ovarija primerne velikosti z drobnimi folikli, vodilnega folikla ali CL ne vidim, v CD ni proste tekocine. Svetujem, da opravi vsaj osnovne laboratorijske in hormonske preiskave (FSH, LH, estradiol, prolaktin)

Najlepsa hvala za vas cas in odgovor
Lp, Lucy

New Report

Close