Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Brez krvnih preiskav

Brez krvnih preiskav

Pozdravljeni,
meni gre že strašno na živce da moramo vsaki mesec če ne večkrat k zdravniku kaj šele laboratorij. Vse ostalo je super, počutje odlično, otrok raste normalno, srček perfektno…

A je katera speljala nosečnost in porod brez igel?

Če mislite obsojat, prvo poskrbite da ste in boste sami popolni.

Krvne preiskave omogočajo, da zdravnik pr teb ali otroku prepreči nezaželena stanja. Pomankanje železa, povečan krvni sladkor, okužba s toksoplazmozo in posledice, beljakovine ali bakterije v urinu, ostale SPB, … Več o pomembnih preiskavah najdeš na vsakem portalu o nosečnosti.
Pr zdrav nosečnost pa je pregled nekje na 4 tedne (določeno s strani ZZZS, tud natančn obrazložen na portalh), da se lahko ugotovijo določene bolezni.

Sama sem v 36 tednu in me je do sedaj ginekologinja 3x poslala na odvzem krvi. Toliko se da potrpeti, čeprav vem da ni najlepše.
+ 4 x sem dala samo urin, kar ni prezahtevno.

V diabetični sem tudi bila 3x na odvzemu krvi in to je to. Sem preživela teh 6 pikanj za malo štručko.

Do sedaj sem bila na UZ in pregledih 12 x, ker sem imela določene probleme. Še vsaj 2 x imam vpisane datume, če ne rodim prej.

Za en pregled sem imela nazadnje uro in 15 minut vožnje v eno smer, čakanje v čakalnici uro in 20 min, notri sem bila 5 minut potem sem šla domov. Pač vse pretrpiš samo, da je vse vredu. Pa se tudi vprašam o smiselnosti, ampak kaj pa da je kaj narobe in si očitam celo življenje. Ginekologinji zaupam in že ve kaj dela.

Po moje se lahko zavestno odločiš, da ne boš hodila na pregled s tem pa tudi sprejmi morebitne posledice.

New Report

Close