Najdi forum

Lekadol in Afrin

Pozdravljeni.
Sem noseča 31t 2/7, to je moja 2. nosečnost. Imam 1 leto in 4 mesece staro hčerko.
Konec februarja sem prebolela pljučnico. Zdravili so me s Sumamedom in Amoksiklavom.
Od takrat naprej kašljam in imam zamašen nos. Občasno je nos tako zamašen, da ne pomaga nobena inhalacija in domača žavba, zato ponoči ne morem spat. Tudi čez dan so težave z zamašenim suhim nosom že neznosne. Nimam alergij. Claritine ne pomaga.
Kadarkoli s težavami obiščem osebnega zdravnika, me napoti v lekarno po lekadol in mi svetuje spiranje nosu s fiziološko. No, to počnem že skoraj 3 mesece in težave se nikakor ne umirijo. Nazadnje sem bila v laboratoriju 12.5. CRP 7, Levkociti 14, hemoglobin 109.
Glede na izvid, me je spet poslala po lekadol, moj ginekolog pa mi je predpisal Tardyfer železo tabletke. Redno jemljem sicer še Elevit.
Prejšnji teden, 15.5. se mi je vnelo še desno uho, zato sem ponovno obiskala osebno zdravnico. Predpisala mi je kapljice Tobradex in spet Lekadol za bolečine. Kapljice dajem v uho 3x na dan že ves teden. Jemljem lekadol zaradi bolečin v ušesu že tudi ves teden po 3 -5 tabletk na dan, da lahko sploh funkcioniram. Na desno uho sem skoraj popolnoma gluha.
Nos je še zmeraj zamašen, suh, zato si po potrebi, ko je to res nujno, v nos dam pršilo Afrin.
Glede na to, da vse skupaj (poln nos in kašelj) traja že skoraj 3 mesece, me že zelo skrbi kaj naj naredim.
Naj prosim osebno zdravnico, da me napoti na ORL? Ker mi zmeraj reče, da mi ne more pomagat, ker sem noseča in ima ona zvezane roke. Noro se mi zdi jemanje lekadola v nedogled in seveda v nos špricat Afrin. To sigurno ni vredu in me skrbi. Danes sem 31t 2/7 in datum se bliža, mene pa skrbi kako bom v takem stanju šla rodit. Prosim za nasvet.

New Report

Close