Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Pomagajte z nasveti

Pomagajte z nasveti

Pozdravljeni

Imam 2 otroka in po dveh smo želeli še tretjega. Žal se ni poklopilo ravno kot bi se moralo, splav je bil zaradi DS in po splavu 3 abrazije. Po vsem tem sem po 1 letu ponovno zanosila, vse bilo ok, vendar ker se 40 let stara sem šla na amniocitezo, po 14 dneh sem se odprla in pri 18 tednih splavila, prislo je baje do infekcije, ne vejo pa povedati ali sem se odprla zaradi abrazij ali zaradi amniociteze…tu je sedaj največja dilema zaradi katere ne vemo kako naprej.
Sedaj pa bi rada vaš nasvet, od tega zadnjega splava je minilo 2 leti, še vedno si želimo tretjega, uz maternice je pokazal da je sluznica bp, jajčniki bp, hormoni vsi v mejah normale. Vsi si zelimo še enega, vendar se bojim kaj so pustile na maternici abrazije…se bojim da se odprem ponovno, je cirklaža rešitev? Kaj naj naredim, da bi dobila odgovore, kakšne preiskave pred nosečnostjo, da se prepričam, ker še en splav si resnicno ne predstavljamo. Hvala za vaš odgovor in razumevanje.

Pozdravljena.
Nisem strokovnjak. Vendar čutim čustveno obremenitev in strah, če meniš, da bi nosečnost z slabim izidom na tebi pustila prevelik pečat, bi ti svetovala da se zanjo ne odloči. Če pa meniš, da imaš v družini dovolj podpore in bi zmogla skozi kalvarije pa definitivno.
Ne vem koliko in če sploh abrazija pust posledice, ker z njo samo postrgajo sluznico iz maternice, dejansko ne pride do nobenih rezov. Naj ti to razloži gin.
Dejansko pa obstaja možnost splava po amniocintezi, vendar obstaja drug neinvaziven test Nifty in iz njega dobiš tudi te potrebne rezultate vendar je plačljiv mislim da je 600€ predlagam ti da si prebereš o njem.
Vsekakor je odločitev o zanositvi na tvojih ramenih ne na družinskih članih. V kolikor nisi 100÷ pripravljena nanjo ne razmišljaj o tem, ker posledice boš občutila ti tako fizično kot psihično. Želim ti vse dobro. Lp

New Report

Close