Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Zanositev, antidepresivi in visok pritisk

Zanositev, antidepresivi in visok pritisk

Spostovani,

Stara bom 35 let. Zaradi kar nekaj stresa v zadnjih 5 letih, sem zacela dozivljati anksioznost in posledicno tudi panicne napade. Kar nekaj casa sem se borila, da bi stvari resila brez Ad (sproscanje, sport, razne delavnice…)vendar nisem vec zmogla. Panicni napadi so se vrstili prepogosto in me totalno izcrpali. Z ADji in “novim” nacinom skrbi zase sem spet stara jaz, z obcasnimi tesnobami ali “cudnim” obcutkom, vendar znam to sedaj obvladati. V tem casu so se tudi ostale stvari postavile na mesto, kot posledica tega (pa tudi dednosti) pa mi je ostal visok krvni tlak, predvsem spodnji (povprecje 145/100 – najvisji je bil 170/125). Do sedaj ga se nisem zdravila z nobenimi zdravili, saj je zdravnica rekla, da se bo to umirilo, ko se bom umirila jaz, torej psihicno.

S fantom v roku pol leta nacrtujeva, da bi zacela delati na otrocku, vendar sem sedaj v precepu kaj naj.
Ali se ADje lahko jemlje v casu nosecnosti (seveda se bom o tem pogovorila tudi s psihiatrom) + kaksne posledice ima lahko visok pritisk?
Nisem se pripravljena, da bi opustila ADje, sploh pa ne tako na hitro (jemljem Cipramil).

Zelo hvalezna vam bom za nasvet.

Lep pozdrav
Rada bi bila nosecka

New Report

Close