Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Splav in ponovna zanositev

Splav in ponovna zanositev

Lep pozdrav,
8.2.2018 sem morala zaradi prazne gestacijske vrecke opravit medikamentozni splav. 23.2.2018 sem imela pregled pri svoji ginekologinji, kjer mi je povedala da je vse oka in da je splav bil uspesno opravljen.Danes 20.3 sem dobila prvo menstruacijo po splavu.
Zanima me ali lahko ze po prvi menstruciji zacneva delati na ponovni zanositvi?
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

Kljub slabi napovedi ginekologov za zanositev po naravni poti, nama je to uspelo, a na žalost le za kratek čas (prva zanositev).
Zadnjo menstruacijo sem imela 30.3.2018, naredila sem več testov nosečnosti, vsi so bili pozotivni (28.29. in 30.4). Nobenih znakov nosečnosti nisem opazila, razen konstantnega pritiska v spodnjem delu trebuha (maternica, jajčniki). V nedeljo zvečer 13.5.2018 sem opazila izcedek barve bele kave, takoj sem se napotila na urgenco in nato v bolnišnico. V bolnišnici sem dobila recept za dabroston 10 mg, 3x na dan po 2 tableti. Ker je bilo v ponedeljek 14.5.2018 še nekoliko tega izcedka, sem se odločila obiskati bolnišnico kjer imam svojega ginekologa. Tam mi je ginekologinja vzela bris in naredila vaginalni uz. GV ni videla, neke spremembe v maternici je opazila, ampak z vaginalnim uz ni magla identificirati nosečnosti. Nato je naredila še navaden (zunanji) uz, in videla neko strukturo, ki bi lahko bila GV. Ploda v vrečki ni omenjala. Vzeli so mi kri za pregled nosečniškega hormona in me sprejeli v bolnišnico. Dabroston tablete so mi dajali naprej, vendar 3x na dan po 1 tableto. Naslednje jutro 15.5.2018 so na viziti rekli, da so izvidi v redu – nosečniški hormon 1130, izvid brisa pa še ni bil znan. Naslednje jutro, v četrtek 17.5. so mi ponovno vzeli kri za pregled nosečniškega hormona in žal je padel na nekaj čez 800. Ginekologinja je hitro zaključila, da sledi splav. Za dva dni so me odpustili domov in naročila naj pridem jutri 18.5. na ponovni odvzem krvi za pregled nosečniškega hormona, da se ugotovi ali je še padel ali miruje na isti vrednosti.

Včeraj zvečer sem začela krvaveti, ampak vsega le par madežev in še to ne na vložku ampak po uriniranju v školjko. Krčev nimam.

Prosim za vaše mnenje, o celotni zadevi. Ali je od samega začetka šlo vse narobe, glede na to, da v 6 tednu in 3 dni z vaginalnim uz ni videla GV in ploda, šele z zunanjim uz je lahko posumila, da je opazila GV a o plodu ni govorila?

Kaj pomeni, da nimam nobenih bolečin (namreč ob splavu naj bi nastopili krči) in da je krvavitve tako malo? Ali to pomeni, da ne bo šlo spontano ven in sledi čiščenje?

V torek 22.5.2018 imam pregled pri mojem ginekologu, to naj bi bil pregled v 8. tednu nosečnosti, ko naj bi nosečnost potrdil. Ali je smiselno omenit za kakšno podporo nosečnosti, ki bi jo začela jemati takoj po ovulaciji, da bi se nosečnost obdržala, saj se bojim, da tudi drugič ne bi prišla niti do prvega pregleda?

In še 4.vprašanje: stara sem skoraj 41 let. Glede na to, da se je prijelo po naravni poti, me zanima vaše mnenje koliko časa je smiselno vztrajati z zanositvijo po naravni poti ali naj takoj nadaljujeva z postopkom za umetno oploditev? Preden sem zanosila sva bila na prvem posvetu za umetno oploditev.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljena,
predlagam, da vprašanje postaviš na forumu ABC ginekologije in porodništva kjer zelo ažurno in strokovno odgovarja dr.Pušenjak. Tu očitno nihče ne odgovarja in je škoda da čakaš.
Vse dobro in srečno pri zanositvi.

New Report

Close