Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosečnost in denar

Nosečnost in denar

Najprej naj vas vse lepo pozdravim.
Verjetno je bilo že o tej temi kaj govora,pa vseeno odpiram novo temo,da mi bo vse bolj jasno.
Najprej vam razložim situacijo:
Sem študentka,letos bom stara 22 let. Čaka me še letošnje študijsko leto do konca(2.letnik) ter potem še eno leto in diploma. Imam partnerja, ki je malo starejši in je redno zaposlen. Živim pri njemu,stalni naslov pa imam še vedno doma. Pred 14-dnevi pa je test pokazal +. Oba sva bila zeloo vesela.
Zanima me, kakšne denarne opcije posojil ali česar koli bi lahko bila jaz deležna? Mogoče tudi veste višine zneskov porodniške,otroških dodatkov…glede na to, da do sedaj še nisem bila nikjer zaposlena. Nimam nič delovne dobe,edino kolikor se šteje delo prek študentskega servisa. Prejemam samo štipendijo. Zelo vam bom hvaležna za kakršne koli informacije..mogoče tudi če veste na koga bi se bilo pametno obrnit?
Upam,da sem razložila kolikor se da razumljivo. Pa lep dan še naprej 🙂
P.s. tole objavo sem že enkrat danes objavila nekako drugače,ker sem imela malo tehnićnih težav. zato jo tukaj objavljam še enkrat 🙂

Živjo, pripada ti starševsko nadomestilo za čas porodniške (mislim, da znaša 252 evrov na mesec). Verjetno boš dobila tudi otroški dodatek (to je odvisno od partnerjeve plače, ampak glede na to, da ti nimaš službe, verjetno ne bo problem). Letos tudi vsi dobijo 280 evrov nagrade ob rojstvu otroka, pa tudi na občini po navadi nekaj dajo. Če imata s partnerjem različne stalne naslove, se splača preveriti, v kateri občini bi dobila več, samo morata potem na tistem naslovu tudi prijaviti otroka. Najbolje, da se obrneš na center za socialno delo, ki to ureja, pa ti bodo povedali, katere obrazce moraš izpolniti in kdaj. Upam, da sem ti kaj pomagala. Srečno 🙂

Aja, mogoče sem malo nerazumljivo napisala: glede nagrade občine se obrneš direktno na njih, CSD pa ureja vse ostalo 😉

New Report

Close