Najdi forum

Nuhalna in dht

Pozdravljene!

Zanima me še vaše mnenje.
Nuhalna svetlina 2.0
nosna kost vidna
možnost 1:670
starost 31let

nato opravim še dht
možnost za trisomijo21 1:803

Kolegica,ki je blizu 40 je šla še na NIPT test. Bi šle ve s tem tveganjem še na kakšno diagnostiko?

Hm … jaz sem imela NS od 2 do 2.5. Zaradi rezultata, ki je bil 1:90 sem šla na AC. Postopek je bil čisto ok, nič posledic, tudi ne tako grozno boleč, zdaj pa v spalnici pridno aja skoraj enoletna navihanka, z njo je do sedaj vse bp (na srečo).

Kar te verjetno zanima, je občutje ob taki nuhalni. Mene je po pravici grizlo vse od 12. do 20. tedna, ko sem dobila rezultate, da bo vse ok. Po rezultatih, kjer je pisalo, da gre za normalno kromosomsko zgradbo, mi je takoooo odleglo in od takrat sem res uživala v N in z veseljem pričakovala svojo štručko. Ni mi žal, da sem šla na AC in zdaj vem, da bi šla tudi, če bi bilo treba plačati, ker to, da smo brezskrbi, veliko velja. Včasih denar zapravimo za kaj bolj neumnega.

Če te skrbi, pojdi, denar se bo še že zaslužil. Srečno! 🙂

Hvala za odgovor.

Ti si imela amnio na napotnico?
Ker jaz sem premlada… v bistvu me ne skrbi toliko kot to ali je to ok rezultat. Vem pa da to ni diagnosticen postopek

Jaz bi ob takem rezultatu šla na nifty.

Ja, jaz sem imela amnio na napotnico, pa tudi jaz nisem po letih kandidatka zanjo (no ja, 1 leto mi je manjkalo), dobila sem zaradi rezultata.

Vsak dan, ko gledam to deklico, sem srečna, da jo imam, pravzaprav, ko gledam vse svoje 3 otroke … nepopisno lepo.

koliko pa je bilo tveganje da je pripadala amnio?
Pa NS me zanima…

pozdravljeni, pri primerjanju izvida NS z izvidom prve nosecnosti (oba imata NS ok in tudi tveganje majhno). mi pa tokrat na izvidu pise komentar da je vidna IC svetlina. kaj to pomeni? lp

Morda je tema že stara, moja izkušnja pa je čisto sveža. Pri 40 letih mi je s pomočjo IVF-a končno uspelo zanositi. Ginekologu sem povedala, da bova otroka obdržala v vsakem primeru in da bom šla na NIPTY test samo, če bodo rezultati nuhalne slabi. In so bili. Svetlina je bila 2,5 mm (čeprav sem jaz na pregledu slišala, da je rekel 1,9 mm – hm…) tveganje za downov sindrom pa 1:57. Že v osnovi je bilo tveganje za mojo starost 1.89 (ali nekaj podobnega). Seveda ob takšnih rezultatih nisem mogla kaj in sem šla na NIPT test, plačala 390 EUR, v strahu čakala 12 dni in končno prejela klic, da so rezultati dobri in da je možnost za downov sindrom minorna.
NIPT panorama test je pokazal tveganje 1: 10.000. Baje pa je več kot 99% zanesljiv. Tudi tveganje za vse ostale trisonomije je nizko. Seveda pa so mi predlagali, da če sem še vedno v skrbeh, da še vedno lahko opravim tudi amniocentozo.
Skratka. Tole sem napisala zato, ker sem v času, ko sem čakala na svoje rezultate, na vseh možnih forumih tudi sama iskala opogumljajoče zapise nosečnic, ki so imele visoko tveganje pri nuhalni, ki pa se je izkazalo za nepotrebno skrb. In jih je bilo kar nekaj. Ena je imela celo tveganje 1:2 in je napisala, da je rodila zdravega otroka.
Pa tudi za to, ker se nikakor ne morem znebiti občutka, da je moj ginekolog, ki dela v instituciji, ki izvaja tudi NIPT teste, finančno motiviran, da čim več nosečnic opravi tudi ta test. Že iščem zamenjavo.

New Report

Close