Najdi forum

nosečnost

Tuki vas je največ in upam na pomoč.

Redno jem kontracepcijo. Imam 2 otroka.
Zadnjo tabletko iz tablice sem vzela prejšnji teden v sredo. Do danes (8 dni kasneje) ni menstruacije.
Ker bi morala vzeti danes tabletko iz naslednje tablice, ne vem, kaj naj naredim.
Za test je prezgodaj najverjetneje. Sicer ga bom šla kupit danes, ampak vseeno.

A kdo ve, a lahko kakšno škodo naredim, če danes vzamem prvo tableto iz nove tablice in da preprosto nadaljujem z jemanjem?

Naj povem, da imam menstruacije vedno redne, celo na uro točne. Zdaj zamuja 3 dni.

Otrok sicer ni planiran, znebit se ga pa tudi ne mislim v primeru nosečnosti. Zanima me samo, ali mu lahko naredim kakšno škodo, če nadaljujem z jemanjem tabletk? Sploh ne vem kaj naj naredim.
Lahko sem noseča, pa tega test še ne bo pokazal in bom bogve kaj naredila, če vzamem tabletko.
Lahko pa pač ni nič, pač zamuja prvič v življenju.

Hvala.

Pojdi po test (najbolj senzibilen). Če si noseča, bo skoraj sigurno test ti že pokazal (pokaže že 10-14 dni po zanositvi). Če ne pokaže, nadaljuj s kontracepcijo. Če krvavitev spet izostane, ponovi test.
KT plodu škodovale ne bodo, obstaja nešteto zanositev in donositev kljub jemanju KT.

Ko ti menstruacija zamuja, bi test moral biti ze pozitiven v primeru nosecnosti. Jaz bi na tvojem mestu naredila test, ce bi bil ta negativen nadaljevala s tabletkami kot sicer in nato morda cez ca 1 teden test ponovila bolj za ziher kot kaj drugega.
Nisi sicer omenila, koliko si stara, v poznih tridesetih lahko pocasi preides tudi ze v predmenopavzalno obdobje, ko se zacne razmak med menstruacijami pocasi podaljsevati. Lahko pa je tudi zgolj nakjucje.

Skratka najprej test in ce je negativen brez panike 🙂 sicer pa cestitke

nova
Uredništvo priporoča

kakšno menstruacijo pa bi ti morala imet?
če jemlješ tabletke, itak nimaš menstruacije, ampak prekinitveno krvavitev.
te krvavitve (isto kot menstruacije) lahko izostajajo iz različnih razlogov, nosečnost je samo en od njih.

obvezno vzami naslednjo tabletko, ker, če je ne boš, boš pa resnično tvegala nosečnost in pojdi po kak test v lekarno, ali pa še najbolj zanesljivo, na krvni test v kak samoplačniški laboratorij.

Katere tablete jemlješ in koliko časa? Pri nekaterih so krvavitve veliko blažje ali jih celo ni več.

S KT ne moreš škoditi plodu. Za vsak slučaj pa pokliči svojo gino/ga.

Stara sem 30. 1. otrok 4 leta, 2. otrok 2,5 let.
OK. Potem grem danes po dva testa.
enega naredim še danes.
Če bo negativen, vzamem tabletko in jih redno jemljem, ter test ponovim čez en teden.

Če bo pozitiven…we already know the drill 🙂

Hvala vam <3

Če si redno jemala tabletke, nisi bruhala in nisi jemala kakih zdravil, ki bi oslabile delovanje kontracepcijskih tabletk, načeloma pri tebi sploh ni prišlo do ovulacije (nobena stvar pa seveda ni 100%).
Greš do najbližjega laboratorija na krvno preiskavo ßhcg in boš 100% vedela, kako in kaj.

če imaš nizkodozne tabletke, je pogoj ta, da jih vedno jemlješ ob istem času. če bi jih morala vzet zjutraj, vzemi tabletko takoj, ne čakat.

Jem Minulet tablete že od leta 2004 z vmesno 5 letno prekinitvijo (od leta 2010 do leta 2015, ko je bil rojen moj drugi otrok).

Torej od nekje septembra 2015 jih jemljem, do sedaj nikoli ni zamujala.

V laboratorij na krvi test in bo odgovor na dlani. KT res ne skodujejo plodu, je precej primerov

Ne, zvečer jo moram vzet.
Hvala.

A kdo ve kok stane ta pregled krvi?

13 eur na fontani v mb

Spostovani!
Fantu sem drkala in je sperma prisla po mojem telesu, nato cez kakih 5 min sem se sla tusirat…zdaj me zelo skrbi ali je mozna nosecnost…?(sperma npr od rok v noznico z vodo…) hvala za odgovore…😭😭

?
A tole je sprdancija na moje izvirno vprašanje? Ja, ker moje vprašanje je res podobno temule. Zelo.
Mati mila, kok mate nekateri časa, res. Za kozlat si, 432421423151.

?
A tole je sprdancija na moje izvirno vprašanje? Ja, ker moje vprašanje je res podobno temule. Zelo.
Mati mila, kok mate nekateri časa, res. Za kozlat si, 432421423151.
[/quote]
Kaj? nihče se ni iz nikogar norčeval! Tu sem komentirala ker sem že pred nekaj časa dala temo pa nihče ni nikjer odgovoril zato sem še napisala tu ker sem milila da bo mogoče kdo prej videl.. hjoj n obtužuj nekoga za brezveze

New Report

Close